UwB uruchamia studia magisterskie w Wilnie

2014.09.14 00:00
Wileńska filia Uniwersytetu w Białymstoku ma już zgodę litewskich władz na uruchomienie studiów drugiego stopnia. Ruszyła rekrutacja kandydatów, dla których przygotowano 60 miejsc na studiach stacjonarnych na kierunku ekonomia.
UwB uruchamia studia magisterskie w Wilnie
Fot: KK

- To milowy krok w historii naszego wydziału - cieszy się jego dziekan, prof. Jarosław Wołkonowski. - Uruchomienie studiów magisterskich będzie ogromnym ułatwieniem dla studentów filii Uniwersytetu w Białymstoku: mogą teraz kontynuować kształcenie w języku polskim bez wyjeżdżania za granicę. Uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia to także dowód na rozwój naukowy naszej jednostki - dodaje.

Starania o uruchomienie studiów magisterskich w wileńskim wydziale UwB trwały od kilku lat. Warunkiem był dorobek naukowy jednostki i posiadanie odpowiedniej kadry akademickiej. Potencjał ten oceniała także Polska Komisja Akredytacyjna, która na początku lipca pozytywnie zaopiniowała wniosek uczelni.

Aktualnie w murach wileńskiej filii UwB kształci się ponad 420 studentów. Studiują tu głównie osoby polskiego pochodzenia. Do tej pory studenci mieli do wyboru 2 kierunki na studiach pierwszego stopnia: ekonomię oraz informatykę.

Wydział Ekonomiczno-Informatyczny UwB w Wilie był pierwszym zagranicznym wydziałem utworzonym przez polską uczelnię. Działa od października 2007 roku. Głównym celem powołania placówki było podniesienie wskaźnika wyższego wykształcenia polskiej mniejszości na Litwie. W tym roku akademickim mury wydziału opuścił 5. rocznik absolwentów.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1517 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39