UwB. W tym roku aż 9 kierunków studiów w językach obcych

2014.08.08 00:00
Jeszcze tylko 10 dni na rejestrację mają chętni do studiowania w językach obcych na Uniwersytecie w Białymstoku. W tym roku kandydaci mają do wyboru 9 kierunków, na 7 różnych wydziałach. Co ważne – są to studia stacjonarne.
UwB. W tym roku aż 9 kierunków studiów w językach obcych
Fot: Katarzyna Klimowicz
Na Wydziale Ekonomii można studiować International Economic Relations

Wydział Ekonomii i Zarządzania prowadzi nabór na International Economic Relations - studia pierwszego oraz drugiego stopnia w języku angielskim. Propozycja Wydziału Prawa to European Studies - studia drugiego stopnia w języku angielskim, z możliwością wyboru części przedmiotów po rosyjsku. Propozycję dla tych, którzy mają już tytuł licencjata i chcieliby kontynuować naukę w języku angielskim ma także Wydział Biologiczno–Chemiczny. To kierunek Environmental Protection.

Na studia pierwszego stopnia zaprasza Wydział Pedagogiki i Psychologii oferujący kierunek Pedagogy - Creativity, Art, Media (prowadzony w języku angielskim i rosyjskim), Wydział Fizyki, który przygotował kierunek Medical Physics (po angielsku) oraz Wydział Matematyki i Informatyki, który proponuje Computer Science (w języku angielskim i rosyjskim).

Najbogatsza jest oferta Wydziału Filologicznego. Tu można rejestrować się na 3 różne specjalności: Pусская филология (studia pierwszego oraz drugiego stopnia), Pусская филология - языковая коммуникация в сфере бизнеса (studia pierwszego stopnia) oraz English Philology (studia pierwszego stopnia).

Rejestracja potrwa do 18 sierpnia. Na studia w językach obcych mogą oczywiście rejestrować się także kandydaci z Polski. Władze Uniwersytetu w Białymstoku mają jednak nadzieję, że oferta zainteresuje przede wszystkim młodych ludzi z zagranicy, zwłaszcza naszych wschodnich sąsiadów.

Jak podsumowała Katarzyna Dziedzik rzeczniczka prasowa uczelni, na białostockich wydziałach UwB studiuje 170 studentów z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Armenii i Albanii. To osoby kształcące się na kierunkach realizowanych w języku polskim, większość z nich posiada Kartę Polaka.
- W bieżącym roku akademickim pracownicy Instytutu Socjologii przeprowadzili wśród naszych zagranicznych studentów badanie ankietowe, w którym pytali m.in. o powody wyboru UwB jako miejsca do studiowania. Wśród najczęściej wskazywanych motywów wyboru była dogodna lokalizacja (taką odpowiedź zaznaczyło 46% pytanych), pozytywna opinia znajomych (46%), profesjonalna kadra naukowa (39%) oraz relatywnie niskie koszty kształcenia (35%) - podała Dziedzik.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1477 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39