UwB wesprze białoruskie uczelnie

2016.11.09 16:03
Uniwersytet w Białymstoku z partnerami z Hiszpanii, Litwy i Finlandii rozpoczyna realizację projektu. Wspólnie będą zapoznawać białoruskie uczelnie z europejskim systemem nauczania.
UwB wesprze białoruskie uczelnie
Fot: Monika Zysk

Projekt Fostering Competencies Development in Belarusian Higher Education (FOSTERC) będzie realizowany przez 3 lata. Polega on na próbie wdrożenia na białoruskich uczelniach europejskich rozwiązań dotyczących kształcenia.

Liderem jest Politechnika w Walencji (Hiszpania), partnerami - uniwersytety z Białegostoku, Wilna (Litwa) i Turku (Finlandia), a także hiszpańska firma specjalizująca się w badaniach socjologicznych. Po stronie białoruskiej są uczelnie i instytucje zarządzające szkolnictwem wyższym, w sumie 10 podmiotów.

UwB weźmie udział w realizacji wszystkich zadań projektowych, w kilku ma rolę wiodącą. Pracownicy białostockiej uczelni mają opracować model organizacji pracy dydaktycznej uczelni wyższych skoncentrowany na jakości i efektach kształcenia. Przygotują również program warsztatów dla pracowników uczelni z Białorusi.

- Chodzi o to, by zaangażowane w nasz projekt szkoły wyższe i instytucje z Białorusi zapoznały się z unijnym podejściem do nauczania, a tamtejsi studenci – do uczenia się. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem, zaprezentować rozwiązania w zakresie dydaktyki białoruskim partnerom - mówi Małgorzata Dajnowicz, prof. UwB i kierownik zespołu merytorycznego.

W skład zespołu realizującego projekt z ramienia Uniwersytetu w Białymstoku wchodzą, oprócz dr hab. Małgorzaty Dajnowicz (Wydział Historyczno-Socjologiczny), także dr Anna Rybak (Wydział Matematyki i Informatyki) i dr Katarzyna Szorc (Wydział Pedagogiki i Psychologii).

Środki na realizację międzynarodowego projektu FOSTERC to blisko 1 mln Euro. Pochodzą z unijnego programu Erasmus+. Uniwersytet w Białymstoku otrzyma na realizację swoich zadań ponad 70 tys. euro.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

911 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39