UwB wśród 10% najlepszych na świecie. Wielki sukces białostockiej uczelni

2024.05.15 11:13
Uniwersytet w Białymstoku znalazł się w rankingu przygotowanym przez Center for World University Rankings (CWUR). Uczelnia znalazła się w gronie najlepszych na świecie.
UwB wśród 10% najlepszych na świecie. Wielki sukces białostockiej uczelni
Fot: UwB

Największa uczelnia w regionie znalazła się (i to po raz kolejny) w rankingu przygotowanym przez Center for World University Rankings (CWUR). Twórcy zestawienia ocenili około 21 tys. instytucji naukowych na świecie - zestawienie obejmuje 2 tys. najlepszych z nich. 

Twórcy publikowanych od 2012 roku rankingów CWUR biorą pod uwagę przede wszystkim: jakość edukacji, wyniki przeprowadzanych tu badań (liczbę publikacji w prestiżowych czasopismach, prace naukowe, które powstały w placówce itp.).

W tym roku w rankingu CWUR znalazło się 41 polskich instytucji naukowych (uniwersytetów, politechnik, uniwersytetów medycznych, instytutów PAN). UwB zajął wśród nich 39. miejsce, a wśród uniwersytetów klasycznych – 12. (Podobny wynik uczelnia osiągnęła rok wcześniej.

- Uwzględnienie naszej Uczelni w kolejnym rankingu CWUR, wśród 10% najlepszych szkół wyższych i instytutów badawczych na świecie, jest bardzo ważne z punktu widzenia prestiżu Uniwersytetu w Białymstoku i jego międzynarodowej rozpoznawalności. Dowodzi też, że nasi badacze prowadzą badania na światowym poziomie, a ich wyniki publikują w najlepszych czasopismach o zasięgu międzynarodowym - komentuje prof.  Izabela Święcicka, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu w Białymstoku.

Redakcja JK
24@bialystokonline.pl

1557 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39