Uwierzyła, że pisze z amerykańskim aktorem. "Chris" okazał się oszustem

2023.02.10 14:32
Kolejna kobieta uwierzyła w miłość, która okazała się być zwykłym oszustwem. 37-latka uwierzyła w historię mężczyzny podającego się za amerykańskiego aktora. Poznany w internecie Chris twierdził, że chce jej przesłać 500 tys. zł.
Uwierzyła, że pisze z amerykańskim aktorem. "Chris" okazał się oszustem
Fot: KMP Białystok

Do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zgłosiła się 37-latka z powiatu białostockiego, twierdząc, że potrzebuje ich pomocy. Poprosiła, aby ustalili do kogo trafił jej przelew.

- Z relacji kobiety wynikało, że za pośrednictwem komunikatora internetowego odezwał się do niej mężczyzna. Przedstawił się jako amerykański aktor. Chris zdobył jej zaufanie na tyle, że planowali wspólne życie w Polsce. Na potwierdzenie tego, rzekomy aktor miał przekazać kobiecie pół miliona złotych na zakup ich wspólnego domu - poinformowali białostoccy funkcjonariusze.

Po kilku dniach 37-latka otrzymała wiadomość mailową od rzekomego kuriera, że musi opłacić podatek od przekazanej zagranicznej darowizny. Mieszkanka powiatu białostockiego przelała na wskazane przez niego konto 9 tys. zł. Po kilku dniach 37-latka otrzymała wiadomość, że przelew nie został zrealizowany i należy ponownie przelać tą samą kwotę.

- Wtedy postanowiła to sprawdzić w banku. Tam dowiedziała się, że pieniądze zostały przelane prawidłowo, a informacji do kogo trafiły powinna szukać na policji - dodali mundurowi z KMP Białystok.

Dopiero rozmawiając z policjantami 37-latka zrozumiała, że padła ofiarą oszusta.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

372 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39