V Tydzień Nauk Humanistycznych

2006.05.15 00:00
Dzisiaj o godzinie 12.00 rozpoczął się V Tydzień Nauk Humanistycznych. Impreza jest organizowana cyklicznie od 2000-go roku i przez ten czas stała sie już znaną i poważną pozycją w kalendarzu wydarzeń naukowych i kulturalnych Uniwersytetu w Białymstoku.

Wieczór autorski z Marcinem Świetlickim, debata z udziałem kandydatów na Prezydenta miasta Białegostoku, dyskusja z ambasadorem Palestyny - to tylko niektóre z zaplanowanych spotkań rozpoczynającego się V Tygodnia Nauk Humanistycznych.

Tydzień Nauk Humanistycznych nawiązuje do czasów narodzin idei humanizmu. Studenci wychodzą bowiem z założenia, że humanista interesuje się wszystkimi dziedzinami. Program tygodniowych spotkań, pokazów i wycieczek przygotowali tak, aby nie zabrakło w nich także elementów nauk ścisłych. Do 20 maja wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie wysłuchiwać wykładów, uczestniczyć w pokazach filmów, dyskutować z reżyserami, a także podążać historycznymi śladami białostockich Żydów.

W dniu dzisiejszym zainteresowani będą mogli m.in. spotkać się z osobami więzionymi na Białorusi, uczestniczyć warsztatach tańców bretońskich, a także spróbować potraw kuchni arabskiej.


1589 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39