W białostockim magistracie nie będą zatrudniane nowe osoby

2020.04.23 15:54
Mniej pracy w Urzędzie Miasta nie skutkuje zwalnianiem pracowników. Prezydent Białegostoku podjął jednak decyzję ws. rozwoju kadrowego magistratu - określa ją mianem "ruchu naturalnego".
W białostockim magistracie nie będą zatrudniane nowe osoby
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka
Ruchy kadrowe tylko wtedy, gdy będzie podstawa prawna

Rzadsza niż przed epidemią obsługa interesantów nie wiąże się z likwidacją stanowisk urzędniczych. Większość pracowników wykonuje swoje zadania zdalnie. Przepisy dotyczące zatrudniania, zwalniania pracowników nie zmieniły się. Korpus urzędniczy jest zatrudniany na zasadzie konkursów.

- Podjąłem decyzję o niezatrudnianiu dodatkowych osób, również nie przedłużam umów, które wygasają w danym momencie. Jest już sporo wniosków osób, które odchodzą na emeryturę i w to miejsce nie będą zatrudniane nowe osoby. Jest to ruch naturalny - poinformował w czwartek (23.04) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Spora grupa osób nabyła prawa emerytalne, co nie jest jednoznaczne z obowiązkiem odejścia z pracy.

Tadeusz Truskolaski w rozmowie z minister rodziny zasygnalizował problem ewentualnych zmian w kodeksie. W przypadku odczuwania negatywnych skutków finansowych najlepszym rozwiązaniem byłoby to, aby z urzędu odchodziły osoby, które mają określone środki do życia.

- Prosiłem panią minister, żeby takie regulacje zostały wprowadzone - powiedział Tadeusz Truskolaski. - Jeżeli nastąpią ruchy kadrowe to tylko wtedy, jeżeli będą miały podstawę prawną - dodał.

Angelika Dorf
24@bialystokonline.pl

1237 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39