W Białymstoku będzie jeździć więcej taksówek

2010.10.26 00:00
49 nowych licencji będzie wydanych w przyszłym roku osobom, które chcą zajmować się odpłatnym przewożeniem osób. Zadecydowała o tym na poniedziałkowym posiedzeniu białostocka rada miejska.
W Białymstoku będzie jeździć więcej taksówek
Fot: E.S.

Na koniec sierpnia tego roku w rejestrze wydanych pozwoleń prowadzonym do 2001 r. zapisano ich 1651. Wszystkie zostały wydane białostockim taksówkarzom, z czego 153 w tym roku. Pula licencji pozostających do rozdysponowania przez magistrat jednak już się wyczerpała, a ciągle napływają zgłoszenia o potrzebie ich otrzymania. Dlatego postanowiono zwiększyć liczbę pozwoleń.

Jak podsumowuje Anna Olejnicka z urzędu miejskiego, większość korporacji nie jest zadowolona ze zwiększania liczby licencji - jest ich wystarczająco, a nawet zbyt dużo, jak na 300-tysięczne miasto. Tylko 2 działające w Białymstoku korporacje pozytywnie odniosły się do tego projektu, podobnie z resztą jak federacja konsumentów.

Ostatecznie rada miejska zadecydowała o zwiększeniu liczby taksówek, jednak jak zaznaczali niektórzy z nich, "taksówkarze też muszą mieć dobre, ludzkie warunki do pracy" - razem z nowymi licencjami powinny powstawać miejsca parkingowe, zwłaszcza przy nowych budujących się ulicach i osiedlach.

E.S.

1146 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39