W Białymstoku będzie się działo! Sprawdź weekendowe wydarzenia

2024.05.24 07:16
W ten weekend (24-26 maja) mieszkańców Białegostoku czeka najważniejszy w sezonie mecz Jagiellonii, ale to nie jedyne wydarzenie! W planach są warsztaty, koncerty, wernisaże i nie tylko.
W Białymstoku będzie się działo! Sprawdź weekendowe wydarzenia
Fot: Materiały prasowe

PIĄTEK, 24 maja

Wernisaż wystawy "Śledź w porcelanie. (Po białostocku)"

W Muzeum Wojska w Białymstoku odbędzie się wernisaż wystawy "Śledź w porcelanie. (Po białostocku)". Ekspozycja składa się na ponad sto porcelanowych naczyń służących do serwowania dań rybnych. Uzupełnieniem kolekcji są pojemniki zdekompletowane i półmiski. Większość eksponatów pochodzi z lat 20. i 30. XX wieku, a ich dopełnieniem są fotografie z okresu międzywojennego.

Więcej informacji: Wystawa "Śledź w porcelanie. (Po białostocku)"

Kultura na weekend (24-26 maj)


Koncert Diadiura | Sosnowska

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert Diadiura | Sosnowska. Na scenie wystąpi jedna z najwybitniejszych polskich wiolonczelistek młodego pokolenia – Zuzanna Sosnowska. W programie koncertu są utwory: "Holy God" Aleksandra Rodina, "Swiatyj Boże" oraz "Koncert wiolonczelowy a-moll op. 33" Camille’a Saint-Saënsa, "Symfonia D-dur nr 101 Zegarowa" Josepha Haydna oraz "Taniec siedmiu zasłon" z opery Salome.

Więcej informacji: Koncert Diadiura | Sosnowska

Debata "Kultura odwagi. Czy sztuka ma siłę wzmacniania?"

W klubie Fama odbędzie się debata pt. "Kultura odwagi. Czy sztuka ma siłę wzmacniania?". Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytania jak: Czego boimy się jako osoby i jako społeczeństwo? Co budzi w nas lęk? Gdzie szukać źródeł odwagi? Wydarzenie odbywa się w ramach 38. Dni Sztuki Współczesnej.

Więcej informacji: Debata "Kultura odwagi. Czy sztuka ma siłę wzmacniania?"

Spektakl "Zbrodnia i kara. Z powodu zbrodni Rosjan, których nie potrafimy zrozumieć"

W Hali Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej zostanie zaprezentowany spektakl "Zbrodnia i kara. Z powodu zbrodni Rosjan, których nie potrafimy zrozumieć". Scenariusz tej sztuki oparto na materiałach dokumentujących rosyjskie zbrodnie wojenne, zebranych przez ukraińskich dziennikarzy. Wydarzenie odbywa się w ramach 38. Dni Sztuki Współczesnej.

Więcej informacji: Spektakl "Zbrodnia i kara. Z powodu zbrodni Rosjan, których nie potrafimy zrozumieć"


SOBOTA, 25 maja

Spektakl "Księga Matek"

W Nie Teatrze zaprezentowany zostanie spektakl "Księga Matek", który ukazuje codzienne życie kobiet, splatając realne doświadczenia z wirtualną rzeczywistością mediów społecznościowych. Scenariusz inspirowany jest autentycznymi historiami oraz obserwacjami z internetowych społeczności parentingowych.

Więcej informacji: Spektakl "Księga Matek"


Rockowania 2024 - eliminacje powiatowe

W studenckim klubie Gwint odbędą się eliminacje powiatowe w ramach tegorocznej edycji Rockowania. Zagrają: Bimo, Dorian's Steaming Shadow, Kobra, Madegg, Psychoanaliza, See You In The Fog, Sunsucker, Włókno.

Więcej informacji: Rockowania 2024 - eliminacje powiatowe


Performans BIM BAM BOM TV

W Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku zostanie zaprezentowany performans BIM BAM BOM TV. Scena MDK zostanie przekształcona w studio telewizyjne stacji BIM BAM BOM, która zaprezentuje prace i projekty artystyczne z zakresu wideo, performansu oraz sztuk wizualnych. W programie znajdą się audycje i prezentacje dotyczące różnorodnych tematów, takich jak zjawiska paranormalne, kulinaria religijne, społeczne aspekty entomologii oraz ciekawostki z życia codziennego w Bawarii. Wydarzenie odbywa się w ramach 38. Dni Sztuki Współczesnej.

Więcej informacji: Performans BIM BAM BOM TV


Performans "Void/Pustka"

W Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza Filii w Białymstoku odbędzie się prezentacja performansu "Void/Pustka". Spektakl bazuje na utworze "Schrei 27" (Wrzask 27), którego tematem są tortury w izolacji. To intensywne, wizualne i dźwiękowe spotkanie artystki tańca Iriny Anufrievej i wokalistki Diamandy Galás. Wydarzenie odbywa się w ramach 38. Dni Sztuki Współczesnej.

Więcej informacji: Performans "Void/Pustka"


Koncert King No-One

W klubie Fama odbędzie się koncert King No-One, któremu będzie supportował białostocki zespół La Vanders. King No-One to brytyjski zespół, który powstał w 2013 roku. Mimo, iż występowali na najważniejszych festiwalach muzycznych w Wielkiej Brytanii, ich popularność rozrasta się na całą Europę. Wydarzenie odbywa się w ramach 38. Dni Sztuki Współczesnej.

Więcej informacji: Koncert King No-One


Met Live in HD: Charles Gounod - "Romeo i Julia"

W Operze i Filharmonii Podlaskiej będzie można obejrzeć transmisję sztuki Szekspira "Romeo i Julia" w operowej wersji w ramach Met Live in HD. Wystąpią: sopranistka Nadine Sierra oraz tenor Benjamin Bernheim.

Więcej informacji: Met Live in HD: Charles Gounod - "Romeo i Julia"


Skarby Ziemi - Targi Minerałów i Biżuterii

W Hali Sportowej UwB odbędą się Targi Minerałów i Biżuterii "Skarby Ziemi". Na miejscu będzie można zakupić minerały, skamieniałości i muszle z całego świata, autorską biżuterię, a także półprodukty do wyrobu biżuterii.

Więcej informacji: Skarby Ziemi - Targi Minerałów i Biżuterii


NIEDZIELA, 26 maja

Święto Ulicy Jana Kilińskiego

Przy ul. Jana Kilińskiego odbędzie się Święto Ulicy Jana Kilińskiego. Tego dnia cała ulica będzie tętnić życiem, a tematem przewodnim wydarzeń będą lata 20. i 30. XX wieku. W akcję zaangażowane są inne instytucje, które również przygotują różnorodne atrakcje.

Więcej informacji: Jedyne takie wydarzenie w mieście. Przeniesiemy się w czasie!

Kultura na weekend (24-26 maj)


Polish Gentelman's

W Nie Teatrze odbędzie się koncert Polish Gentelman's. Autorskie interpretacje piosenek Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego czy Krzysztofa krawczyka zostaną zaprezentowane przez jazzowy duet Polish Gentleman's. Na scenie wybrzmią utwory: "Lubię wracać tam, gdzie byłem", "Zacznij od Bacha", "Kochać", "Bądź moim natchnieniem", "Parostatek" i wiele więcej.

Więcej informacji: Polish Gentelman's


Spektakl "Dziewczyny"

W Białostockim Teatrze Lalek zostanie zaprezentowany spektakl "Dziewczyny". Produkcja ta oparta jest na osobistych doświadczeniach artystek w trakcie ich dorastania. Przedstawienie eksploruje tematykę procesu dojrzewania i starzenia się w kontekście zmieniającego się krajobrazu politycznego. Wydarzenie odbywa się w ramach 38. Dni Sztuki Współczesnej.

Więcej informacji: Spektakl "Dziewczyny"


Spektakl "Trzy epizody z życia rodziny"

W Auli Wydziału Nauk o Edukacji UwB zostanie zaprezentowany spektakl "Trzy epizody z życia rodziny". Sztuka ta ukazuje historię rodziny nuklearnej składającej się z mamy, taty, córki i syna oraz zjawisko przemocy domowej, które ma miejsce w tej pozornie przeciętnej, normalnej rodzinie. Wydarzenie odbywa się w ramach 38. Dni Sztuki Współczesnej.

Więcej informacji: Spektakl "Trzy epizody z życia rodziny"


Festyn samorządności na skwerze im. Adamowicza

Z okazji otwarcia skweru im. Pawła Adamowicza, na miejscu odbędzie się Festyn samorządności. W programie są: malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych, balony, kącik malucha i kącik plastyczny, giga gry (łowienie rybek, giga szachy), kącik konstruktorski, a także bezpłatna kawa i lody.

Więcej informacji: Festyn samorządności na skwerze im. Adamowicza

2024.05.22 - Skwer im. Pawła Adamowicza odnowiony. Jak teraz wygląda?

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1608 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39