W Białymstoku powstał nowy uniwersytet

2017.03.14 16:15
Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej - to nowa inicjatywa Uniwersytetu Medycznego i urzędu miejskiego. Studentami są tutaj osoby powyżej 60. roku życia.
W Białymstoku powstał nowy uniwersytet
Fot: UM Białystok/Marcin Jakowiak

We wtorek (14.03) na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB zainaugurowano działalność Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej, który powstał głównie po to, by upowszechnić wiedzę o zdrowiu wśród seniorów - słuchaczy uniwersytetu trzeciego wieku. Ma służyć ich rozwojowi intelektualnymi i integracji społecznej. Edukacja dotyczyć będzie także zdrowia psychicznego osób w podeszłym wieku i podwyższania jakości ich życia.

- Jest to niezwykle cenna inicjatywa, ponieważ ma na celu aktywizację osób starszych - powiedział obecny na inauguracji zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. - Warto angażować w nią mieszkańców naszego miasta, wzbogacać ich wiedzę, a jednocześnie korzystać z ich bogatego doświadczenia.

Na zajęcia będą uczęszczać absolwenci Uniwersytetu Zdrowego Seniora, który został stworzony na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB w 2013 r. Grupa ma liczyć maksymalnie 50 osób. Zaplanowano 11 wykładów poświęconych różnych chorobom psychicznych, jakie występują wśród osób starszych oraz 3 mówiące o przyczynach powstawania zaburzeń psychicznych i prawach pacjenta psychiatrycznego. Zajęcia ułożone są tak, aby krok po kroku wprowadzać słuchacza w tematykę z zakresu psychogeriatrii.

Wraz z inauguracją Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej zostanie uruchomiona strona internetowa z informacjami na temat projektu i jego realizacji. Kurs zakończy się wręczeniem dyplomów wszystkim uczestnikom zajęć.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1452 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39