W Białymstoku trwa nabór do grupy wsparcia dla osób z otyłością. W programie wiele zajęć

2021.09.29 08:03
W środę (29.09) rozpoczął się się nabór chętnych do projektu "Tworzenie grup wsparcia dla osób z otyłością". Białostoczanie będą mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych, zajęciach sportowych czy spotkaniach z dietetykiem.
W Białymstoku trwa nabór do grupy wsparcia dla osób z otyłością. W programie wiele zajęć
Fot: Pixabay

Projekt "Tworzenie grup wsparcia dla osób z otyłością" skierowany jest do mieszkańców Białegostoku z potwierdzoną otyłością - gdy wskaźnik BMI przekracza 30.

Jak tłumaczy Agnieszka Błachowska z Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, uczestnicy nie mogą posiadać przeciwwskazań zdrowotnych do aktywności fizycznej. Ponadto zapraszane są osoby, które będą sumiennie uczęszczać na zajęcia według zaplanowanego harmonogramu.

- W ramach projektu zostaną zorganizowane grupy wsparcia dla mieszkańców w wieku 25–40 lat, dla osób w wieku 41–60 lat i dla seniorów powyżej 60. roku życia. Z myślą o wszystkich uczestnikach zaplanowano zajęcia grupowe z dietetykiem, warsztat kulinarny, zajęcia na basenie i nordic walking. Zajęcia będą się odbywały od października do grudnia tego roku. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne - informuje Agnieszka Błachowska.

Aby wziąć udział w projekcie należy wysłać zgłoszenie w dniach 29 września–1 października na adres: grupawsparcia@um.bialystok.pl. Można je również złożyć osobiście w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ulicy gen. Bema 60/1, pokój nr 10 w dniach środa-piątek w godzinach pracy urzędu: 7.30–15.30.

- W naborze decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby uczestniczące w poprzednich edycjach projektu nie zostaną uwzględnione w aktualnym naborze. Zgłoszenia e-mailowe wysłane poza godzinami pracy Urzędu Miejskiego nie będą brane pod uwagę przy rekrutacji - przekazuje białostocki magistrat.

Zadanie finansowane jest ze środków Ministerstwa Zdrowia. Szczegółowe informacje tj. karty rekrutacyjne, regulamin są dostępne w zakładce "Ochrona zdrowia" na stronie Urzędu Miejskiego.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

687 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39