W Białymstoku wystąpi zespół Kult. Sprzedaż biletów wystartowała

2023.07.31 11:09
Kult to zespół, który powstał w latach 80. XX wieku. Uznawany jest za polski legendarny zespół rockowy, który zdobył ogromną popularność nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Wystąpią w tym roku w Białymstoku.
W Białymstoku wystąpi zespół Kult. Sprzedaż biletów wystartowała
Fot: Kult / Facebook

Kult jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów. Został założony w lutym 1982 roku w Warszawie przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę. Jeszcze tego samego roku zadebiutowali na scenie w warszawskim klubie Remont. Do ich najpopularniejszych utworów zaliczane są: "Arahja", "Gdy nie ma dzieci", "Do Ani", "Piosenka młodych wioślarzy" i "Baranek".

Zespół szybko zyskał popularność ze względu na charakterystyczne brzmienie oraz teksty, które często krytykowały rzeczywistość polityczną i społeczną ówczesnej Polski. W początkowym okresie działalności ich twórczość wykazywała wpływy punk rocka, jednak później ewoluowała w kierunku bardziej złożonych aranżacji i eksperymentowania z różnymi gatunkami muzycznymi.

Kazik Staszewski jest głównym wokalistą zespołu. Stał się ikoną polskiej muzyki rockowej, a jego teksty miały silny wpływ na myślenie i postawy wielu fanów.Koncert zespołu Kult odbędzie się 19 października w Zmianie Klimatu, przy ul. Warszawskiej 6. Już teraz można kupować bilety na to wydarzenie. Są dostępne zarówno online, jak i stacjonarnie.

Więcej informacji: Koncert zespołu Kult

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

575 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39