W Białymstoku zawyją syreny alarmowe

2023.06.21 13:12
Miasto apeluje do białostoczan o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań alarmowych w odpowiedzi na aktywację syreny.
W Białymstoku zawyją syreny alarmowe
Fot: Malwina Witkowska

W czwartek (22.06) od godz. 10.30 do 12.00, na terenie kompleksu wojskowego w Białymstoku zostanie włączona syrena alarmowa. Jak przekazał komendant 26. Wojskowego Oddziału Gospodarczego, aktywacja sygnału jest związana z planowanymi szkoleniami, które odbywają się w kompleksie wojskowym przy ul. Kawaleryjskiej 70.

Włączenie syreny alarmowej jest związane z realizacją treningu alarmowania, który jest częścią "Dnia Zagrożenia Skażeniami", jak również przedsięwzięć związanych z powszechną obroną przeciwlotniczą. Należy również zaznaczyć, że w kolejnych terminach tj. 28 września i 23 listopada, także w ramach przewidzianych szkoleń, zostaną ponownie włączone syreny alarmowe. Pierwsze szkolenie z cyklu i włączenie sygnału miało miejsce 23 marca.

Miasto apeluje do białostoczan o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań alarmowych w odpowiedzi na aktywację syreny. Ta procedura ma na celu zapewnienie maksymalnej skuteczności i gotowości w przypadku rzeczywistych zagrożeń oraz zapewnienie bezpieczeństwa naszej społeczności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
740 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39