W całym regionie trwa Żonkilowa kwesta

2016.04.10 09:55
W niedzielę (10.04) na terenie parafii katolickich i prawosławnych, w głównych punktach miast i w galeriach handlowych - łącznie w ponad 100 miejscach w całym regionie - będzie można spotkać wolontariuszy Fundacji "Pomóż Im".
W całym regionie trwa Żonkilowa kwesta
Fot: materiały organizatora

To jest już 6. "Żonkilowa kwesta". Wolontariusze będą obecni m.in. na terenie białostockich parafii katolickich i prawosławnych, w galeriach handlowych: Atrium Biała i Jurowiecka w Białymstoku, Veneda w Łomży, Mazur w Ełku, a także na Rynku Kościuszki i Plantach oraz w 14 punktach PSS Społem. Celem zbiórki jest pozyskanie funduszy na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku, prowadzonego przez Fundację "Pomóż Im".

Zbiórka, jak co roku, towarzyszy kampanii "Pola Nadziei". Jej celem jest promocja idei opieki hospicyjnej, uwrażliwienia na potrzeby osób niepełnosprawnych, nieuleczalnie chorych, a także będących w żałobie. W jej ramach prowadzone są działania edukacyjne na uczelniach, w szkołach i przedszkolach. Ważnym elementem akcji jest zbieranie funduszy na bieżące potrzeby pacjentów Domowego Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku oraz na rzecz ich rodzin.

- Żonkil jest uznawany powszechnie za symbol nadziei. Ma on przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Zbiórka pod kościołami naszej archidiecezji oraz sąsiednich może pięknie się wpisać w końcowy etap "Pól Nadziei", kiedy to zakończy się cykl kilkudziesięciu wykładów, lekcji i spotkań z udziałem studentów, uczniów oraz dorosłych – informuje Grzegorz Bejda, jeden z koordynatorów projektu.

Kwesta potrwa w godz. 10.00-18.00.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1763 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39