W czasie wojny / kolegtywny poligon twórczy. Cel, pal, ognia!

2011.10.28 00:00
W natarciu teatr, muzyka, dyskusje, a pod obstrzałem temat wojny! W czasie wojny zwykło się mawiać o konfliktach zbrojnych i to takich, które już się skończyły. Projekt organizowany przez Stowarzyszenie Artystyczne Kolegtyw ma na celu odniesienie się do problemu szerzej.
W czasie wojny / kolegtywny poligon twórczy. Cel, pal, ognia!
Fot: materiały organizatora

Bo walka o coś lub przeciw czemuś odbywa się nie tylko w żołnierskich okopach, ale tuż obok, każdego dnia. Polem bitwy bywa dom, miejsce pracy, arena polityczna. Walczymy o awanse, miłość, idee, a czasem po prostu o byt...

Nieustannie toczone konflikty nieustająco prowokują artystów. Kolegtyw chce przedstawić twórcze inspiracje tematem wojny zarówno w praktyce - przez koncerty i spektakle, jak i w teorii - poprzez wykłady i dyskusje.

Pierwsza seria spotkań w październiku i listopadzie. 29 października w Centrum im. L. Zamenhofa wykład pt. "Wojna ideałem nowoczesnej sztuki. Filippo Tommaso Marinetti i estetyzacja wojny w sztuce włoskiego futuryzmu: 1909 - 1944" doktora Przemysława Strożka (Instytut Sztuki PAN), godz. 18.30, wstęp wolny. A o 20 koncert: "Soundtracks", emiter w wykonaniu Edyty Czerniewicz - wiolonczela i Marcina Dymitera aka emitera - elektronika. Bilet 5 zł.

Natomiast 30 i 31 października w Studiu Działań Kreatywnych Danceoffnia przy ul. Kolejowej 14 C "Plac zabaw" Teatru Kolegtyw w reżyserii Tomasza Gilewicza i choreografii Karoliny Garbacik. Elektroniczną muzykę zagra na żywo Liquid Molly. Początek o godz. 20.30, bilet 5 zł. Kolejna odsłona "Placu zabaw" 26 i 27 listopada.

Druga seria spotkań w grudniu.

andy

1242 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39