W Forum odbędzie się spotkanie z polskim reżyserem. Na ekranie film z Bartoszem Bielenią

2024.02.01 18:31
Już niebawem w Kinie Forum odbędzie się prezentacja filmu "Kos" oraz spotkanie z reżyserem produkcji - Pawłem Maśloną. Akcja filmu "Kos" rozgrywa się w 1794 roku, kiedy do kraju wraca generał Tadeusz "Kos" Kościuszko, który gotowy jest wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom.
W Forum odbędzie się spotkanie z polskim reżyserem. Na ekranie film z Bartoszem Bielenią
Fot: Kadr z filmu "Kos"

Prezentacja filmu "Kos" oraz spotkanie z reżyserem filmu Pawłem Maśloną odbędzie się w niedzielę (4 lutego) w Kinie Forum.

"Kos"

Fabuła filmu "Kos" rozgrywa się w czasach wiosny 1794 roku w Polsce, kiedy to kraj wrzał pod wpływem planów generała Tadeusza "Kosa" Kościuszki. Po jego powrocie do ojczyzny, zamierza wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, jednocześnie mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. W towarzystwie wiernego przyjaciela, byłego niewolnika Domingo, generał Kościuszko staje w obliczu niebezpiecznych wyzwań. Na ich tropie podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz Dunin.

W międzyczasie szlachecki bękart Ignac Sikora, marzący o nadaniu herbu i majątku musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem Stanisławem, który stoi na drodze realizacji ojcowskiej woli. Kradnąc testament, Ignac rozpoczyna pełną napięcia ucieczkę, mając zaledwie dwa dni, aby stawić się przed sądem i udowodnić swoją szlachecką tożsamość.

Losy szlacheckiego bękarta splatają się z losami "Kosa" Kościuszki, gdy obaj trafiają do dworku pułkownikowej Marii Giżyńskiej, gdzie generał ukrywa się, oczekując na negocjacje z magnatami. W obliczu chwili próby, młody szlachcic musi dokonać trudnego wyboru: podążać za herbowym marzeniem czy przyłączyć się do walki z "Kosem" Kościuszką o najwyższą stawkę.

W obsadzie filmu "Kos" znaleźli się: Bartosz Bielenia, Jacek Braciak, Jason Mitchell, Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska.

Więcej informacji: Film "KOS" oraz spotkanie z reżyserem filmu Pawłem Maśloną

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1182 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39