Film "KOS" oraz spotkanie z reżyserem filmu Pawłem Maśloną

dodane dnia: 2024-01-26 przez: zoko
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-02-04
Organizatorzy zapraszają na film "KOS" oraz spotkanie z reżyserem filmu Pawłem Maśloną.

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz "Kos" Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów.

Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo). Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac, szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego, który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. Gdy ojciec umiera, chłopak musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem, Stanisławem, który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli.

Ignac kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki. W trakcie ucieczki spotyka na swojej drodze Domingo, a między mężczyznami tworzy się silna więź porozumienia, mimo że obaj nie znają nawzajem swojego języka.

Razem trafiają do dworku pułkownikowej, gdzie Kościuszko ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami. "Kos" jest nieufny wobec Ignaca i trzyma go w areszcie, jednak w decydującym momencie to właśnie w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta będą leżały losy powstania. Gdy nadejdzie chwila próby, Ignac będzie musiał wybrać: czy dalej podążać za swoim herbowym marzeniem i dziedzictwem ojca, czy też przyłączyć się do "Kosa" Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę.

Reżyseria: Paweł Maślona

Obsada aktorska:

- Bartosz Bielenia - Ignac Sikora;
- Jacek Braciak - Tadeusz Kościuszko;
- Jason Mitchell - Domingo;
- Robert Więckiewicz - rotmistrz Iwan Dunin;
- Agnieszka Grochowska - pułkownikowa Maria Giżyńska.

Rozpoczęcie: godzina 15:00

Cena biletu: 13 zł do kupienia w kasie kina Forum lub na stronie bilety.bok.bialystok.pl.
Miejsce imprezy
ul. Legionowa 5
15-281 Białystok
Imprezy

913 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39