W hajnowskim areszcie śledczym przybędzie miejsc dla ponad 250 osadzonych

2022.10.25 09:25
Jednostka będzie wyposażona w najnowsze technologie zabezpieczające. Nowy pawilon da też miejsca pracy dla mieszkańców Hajnówki i okolic. Prace budowlane potrwają do końca 2023 roku.
W hajnowskim areszcie śledczym przybędzie miejsc dla ponad 250 osadzonych
Fot: Areszt Śledczy w Hajnówce

Budowa nowoczesnego pawilonu mieszkalnego dla osadzonych wpisuje się w ministerialny program modernizacji i rozwoju formacji pod nazwą "Nowoczesne Więziennictwo". Pawilon będzie miejscem dla więźniów, którzy zostali skazani po raz pierwszy. Pomieści łącznie 256 skazanych.

W uroczystości wmurowania kapsuły z aktem erekcyjnym wzięli udział posłanka na Sejm Aleksandra Łapiak, przedstawiciele władz Służby Więziennej, samorządowcy, reprezentanci służb mundurowych i duchowieństwo.

- Cała infrastruktura Służby Więziennej jest rozbudowywana. Pawilon będzie nowoczesny, a co za tym idzie zapewni bezpieczeństwo i najlepsze warunki pracy funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej - mówił zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Piotr Sękowski.

Jednostka będzie wyposażona w najnowsze technologie zabezpieczające. Nowy pawilon da też miejsca pracy dla mieszkańców Hajnówki i okolic. Oprócz budowy budynku zakwaterowania osadzonych typu zamkniętego inwestycja obejmuje też budowę budynku gospodarczo-magazynowego wraz z infrastrukturą. Całość zostanie sfinansowana ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Przywięziennych Zakładów Pracy. Prace budowlane potrwają do końca 2023 roku.

- To jedna z największych inwestycji więziennictwa w kraju, a dzięki przyjęciu w ostatnim czasie programu "Nowoczesne Więziennictwo", przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości m.in. nowe inwestycje i rozwiązania prawne składają się na kompleksowy program reform i powodują, że w więziennictwie wiele zmienia się na lepsze - zapewnił zespół prasowy Aresztu Śledczego w Hajnówce.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

922 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39