W meczu Słonecznych padło aż 10 goli. Niestety częściej trafiali rywale

2022.05.08 13:32
Wynikiem 3:7 zakończył się sobotni (7.05) pojedynek między MOKS-em Słoneczny Stok Białystok a Dremanem Opole Komprachcice w ramach Statscore Futsal Ekstraklasy. Taki rezultat oznacza, że Podlasianie niebawem znów mogą znaleźć się w strefie spadkowej.
Fot: Maciej Safaryn

Wiosną 2022 r. zawodnicy MOKS-u spisują się dobrze, ale mimo to białostocka drużyna cały czas nie może być pewna utrzymania. Sytuacji Słonecznych nie poprawił sobotni pojedynek z Dremanem Opole Komprachcice. Wprawdzie przez kilkanaście minut defensywa gospodarzy (mecz rozegrany został w hali VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku) spisywała się bez zarzutów, a następnie podlaskiej ekipie prowadzenie zapewnił Piotr Skiepko, lecz później przyjezdni wyraźnie się rozstrzelali i spotkanie zakończyło się małym pogromem.

Przed przerwą goście zmienili wynik starcia z 1:0 na 1:2, a w drugiej połowie piłka w bramce MOKS-u lądowała jeszcze częściej. Ostatecznie Dreman Opole Komprachcice wygrał więc w stolicy Podlasia 7:3, co oznacza, że Słoneczni mogą za chwilę wrócić do strefy zagrożonej spadkiem. Stanie się tak, jeżeli w niedzielnym (8.05) meczu LSSS Team Lębork pokona na wyjeździe Red Devils Chojnice.

16. AZS UG Futsal 26 10 61:136

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Dreman Opole Komprachcice 3:7 (1:2)
Bramki: Piotr Skiepko 16, 25, Kamil Gryko 40 - Vadym Ivanov 18, Kacper Glinka 20, Tomasz Lutecki 27, Ricardo Fernandes 31, Dawid Lach 33, Andre Luiz 37, Vinicius Teixeira 38