"W moich kościach ogień" - na żywo z Metropolitan Opera [BILETY]

2021.10.21 17:39
W sobotę (23.10) w kinach i instytucjach na całym świecie, także polskich, transmitowana będzie opera "Fire Shut Up in My Bones. W moich kościach ogień". W Białymstoku będzie można relację na żywo obejrzeć w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
"W moich kościach ogień" - na żywo z Metropolitan Opera [BILETY]
Fot: Materiały prasowe/Metropolitan Opera

Autorem "W moich kościach ogień" jest Terence Blanchard, ceniony muzyk jazzowy i kompozytor, autor muzyki do filmów Spike'a Lee, laureat nagród Grammy.

Dyrektor muzyczny nowojorskiej opery Yannick Nézet-Séguin oraz Terence Blanchard po raz pierwszy łączą siły w adaptacji wspomnień amerykańskiego dziennikarza i prezentera stacji Black News Channel Charlesa M. Blowa.

To głęboka opowieść o podróży młodego mężczyzny, który przezwycięża trud i traumy dzieciństwa.

Autorką libretta jest Kasi Lemmons, produkcję współreżyserują twórcy najnowszej adaptacji Porgy i Bess braci Gershwinów – James Robinson i Camille A. Brown. W Charlesa M. Blowa wcieli się wschodząca gwiazda międzynarodowej operowej sceny, baryton Will Liverman. Partnerować będą mu sopranistka Angel Blue w potrójnej roli Przeznaczenia, Samotności i Grety oraz Latonia Moore jako Billie.

"Fire Shut Up in My Bones" - "W moich kościach ogień" to prapremiera o historycznym, bezprecedensowym charakterze. W ciągu 138 lat swej działalności, na deskach The Metropolitan Opera wystawiono trzysta tytułów: żaden z nich nie był skomponowany przez czarnoskórego kompozytora. Aż do tego sezonu.

"Świeże, wzruszające dzieło... Poetyckie, przejmujące, miejscami aż okrutnie zabawne, chwytające za gardło. Will Liverman dał przełomowy występ. Angel Blue w niewymuszony sposób emanuje charyzmą, a jej sopran wprost olśniewa" – pisał o operze The New York Times.

Transmisja w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się w sobotę (23.10), o godz. 18:55 na Scenie Kameralnej przy ul. Odeskiej 1.

Można wygrać zaproszenia na to wydarzenie: KONKURS

"Fire Shut Up in My Bones. W moich kościach ogień" zawiera treści dla dorosłych, które mogą nie być odpowiednie dla młodych odbiorców.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

Polecamy
Ishiki
Ishikial. Jana Pawła II 59 lok. U3
15-753 Białystok
www.ishiki.pl

Więcej informacji
1073 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39