W Operze i na Węglowej. Ruszył festiwal Original Source Up To Date [ZDJĘCIA, WIDEO]

2014.09.20 00:00
Grunt to mieć mocne otwarcie. Festiwal Original Source Up To Date właśnie takie miał. Pierwsze występy artystów odbyły się w nowym gmachu Opery.
W Operze i na Węglowej. Ruszył festiwal Original Source Up To Date [ZDJĘCIA, WIDEO]
Fot: Michał Kardasz
Publika chętnie fotografowała się w ciekawej scenerii zielonej łazienki

Jubileusz jest dobrym momentem na niespodzianki. A Up To Date Festival świętuje w tym roku pięciolecie. Organizatorzy przygotowali więc dla uczestników wiele wrażeń - w tym zmiany festiwalowej lokalizacji. W tym roku scena Stan Skupienia w całości została przeniesiona do OiFP przy ul. Odeskiej. Miejsce nietypowe, które jednak otwarcie przywitało gości w trampkach i dżinsach.

W Operze ambient

Ambient w Operze rozbrzmiewał już od godz. 19. Wystąpili Szymon Kaliski oraz Thomas Köner. Jednak największym wydarzeniem był wspólny występ bvduba, czyli Brocka Van Weya z San Francisco z blisko 20-osobową orkiestrą kameralną, którą poprowadził dyrygent Kazimierz Dąbrowski. Było to spotkanie dwóch światów, zdecydowanie nowatorskie przedsięwzięcie, w którym ambientowe partie podbijały smyczki. Nie brakowało momentów przeszywających, choć czasami elektronika zagłuszała orkiestrę. Występowi towarzyszyły wizualizacje.

Na Węglowej namioty

Później festiwalowicze bezpłatnymi autobusami mogli udać się na Węglową, gdzie trwały występy na scenie Hip Hop Tent. Z opóźnieniem pojawili się Sokół i Marysia Starosta, którym towarzyszył zespół Semantik Punk. Później wystąpiła amerykańska grupa The Doppelgangaz.

Ruszyły też dwie inne sceny - Technosoul i Beats. Tegoroczną nowością było wyłączenie powojskowego magazynu i umieszczenie wszystkich scen w namiotach (przypominało to nieco Juwenalia). Niestety późnym wieczorem na dobre rozpadał się deszcz, co utrudniało poruszanie się po festiwalowym terenie. A warto było dokładnie go obejrzeć - organizatorzy zadbali o artystyczną aranżację (najciekawsza instalacja z wraków aut).

Co w sobotę?

Dziś (20.09) drugi i ostatni dzień festiwalu. Występy w Hip Hop Tent ruszają o godz. 20. Do 1 w nocy usłyszeć można będzie artystów zarówno z kraju, jak i zagranicy - Cirę, Eldo i Pelsona, Demigodz, Rasmentalism, Wuzet.Na scenie Technosul zaprezentują się m.in. Gosub, IVVVO i Polar Inertia. Natomiast na Beats. - D.J. Detweiler, Company Fuck oraz Altern8. Występy potrwają do 5 nad ranem.

Patronujemy wydarzeniu.

Program: Original Source Up To Date Festival

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
924 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39