W Podlaskiem mamy najlepszy WORD w kraju

2013.05.02 00:00
Ostatnie ogólnopolskie statystyki pokazują, że łomżyński WORD ma największą w Polsce zdawalność egzaminu teoretycznego.
W Podlaskiem mamy najlepszy WORD w kraju
Fot: ESD

Po styczniowej zmianie przepisów dotyczących egzaminowania przyszłych kierowców statystyki w każdej placówce Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Kierowców w Polsce drastyczne spadły. Do 19 stycznia kursanci musieli zmierzyć się z niewielką bazą 400 pytań, z których na egzaminie wybierano losowych 18. Obecnie przyszli kierowcy muszą rozwiązać test składający się z 32 pytań. Są one losowo wybrane z 3-tysięcznej bazy. Co więcej, pytania są różnie punktowane oraz na każdą odpowiedź jest ściśle określony czas. Nie zmienił się za to czas całego egzaminu. Nadal jest to 25 minut.

Co prawda, do statystyk zdawalności przed zmianami przepisów dużo jeszcze brakuje, to i tak mamy powód do zadowolenia. Rośnie bowiem liczba zdających egzamin teoretyczny. Obecnie w łomżyńskim WORD-ie egzamin zalicza najwięcej kursantów. To przede wszystkim efekt zmiany całego procesu szkolenia przyszłych kierowców.

W ogólnopolskim rankingu były także oceniane egzaminy praktyczne. Tutaj łomżyński Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zajął trzecie miejsce.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1284 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39