W przygranicznych miejscowościach zaczyna brakować paliwa

2022.02.25 17:57
Mieszkańcy regionu masowo wykupują na stacjach benzynowych paliwo, mimo zapewnień władz, że go nie zabraknie. W piątek (25.02) w miejscowościach przygranicznych był problem z uzupełnieniem baków samochodów.
W przygranicznych miejscowościach zaczyna brakować paliwa
Fot: Redakcja BiałystokOnline.pl

Wojna w Ukrainie trwa od czwartku (24.02). Mieszkańcy Białegostoku i regionu szturmem ruszyli na stacje benzynowe, by uzupełniać baki swoich aut.

Czytaj także: Białostoczanie tłumnie ruszyli do banków i na stacje paliw.

Jak się okazało w miejscowościach przygranicznych, tj. Narewka, Gródek, Michałowo, Hajnówka - paliwa na stacjach zabrakło.

Jak poinformował na swoim oficjalnym fanpage'u Gminny Ośrodek Kultury w Narewce jedne z piątkowych zajęć musiały zostać odwołane, bowiem instruktor miał problem z zatankowaniem auta.

Eksperci zapewniają, że paliwa nie zabraknie i nie należy siać paniki. "Wczoraj sprzedaż na wielu stacjach była 4 razy wyższa, niż przed tygodniem. Dziś się trochę uspokaja, ale ciągle mamy wzrosty sprzedaży. Paliw mamy pod dostatkiem, ale trudno jest obsłużyć logistycznie takie skoki popytu i to w różnych częściach kraju. Nie zabraknie Polakom paliwa!" - przytacza wypowiedź prezesa - dyrektora generalnego Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, Maciej Kawecki - prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1314 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39