W Publicznym Gimnazjum nr 13 powstanie klasa robotyczna

2015.06.19 00:00
Politechnika Białostocka będzie patronować klasie robotycznej powstającej w Publicznym Gimnazjum nr 13. Rektor prof. Lech Dzienis oraz dyrektor gimnazjum Lech Kozłowski podpisali umowę o współpracy.
W Publicznym Gimnazjum nr 13 powstanie klasa robotyczna
Fot: PB

- Mam nadzieję, że zaszczepicie młodym ludziom bakcyla do techniki – mówił po podpisaniu umowy prof. Lech Dzienis.

Publiczne Gimnazjum nr 13 im. Św. Królowej Jadwigi w Białymstoku znane jest już z pasjonatów robotyki. Jeden z uczniów skonstruował robota, który został finalistą konkursu E(x)plory 2014. Potem w szkole powstało koło RoboGim13, skupiające pasjonatów projektujących, programujących i budujących roboty. Właśnie opiekę na kołem i klasą robotyczną obejmuje Wydział Elektryczny. Uczniowie będą mogli także korzystać z laboratoriów i wsparcia technicznego. Zainteresowanie klasą oferującą dodatkowe zajęcia z robotyki jest duże. Zgłosiło się ok. 30 osób, a miejsc jest 15.

Tymczasem w niedzielę (28.06) każdy będzie mógł porozmawiać z konstruktorami łazika marsjańskiego. Studenci Politechniki Białostockiej, autorzy łazika #next, na prestiżowych zawodach University Rover Challenge w analogu bazy marsjańskiej w USA zdobyli 4. miejsce. Opowiedzą o swoim robocie i o zawodach w Stanach Zjednoczonych. Zaprezentują także łazika, który cieszył się podczas zawodów dużym zainteresowaniem innych drużyn, szczególnie z uwagi na nowatorskie umieszczenie elektroniki w szufladzie oraz chwytak o nieskończonym kącie obrotu.

Szczegóły spotkania: Łazik w Alfa Centrum Białystok

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1076 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39