W regionie otworzono nowy oddział rehabilitacyjny

2022.04.21 13:35
W środę (20.04) w Krzyżewie został otworzony stacjonarny oddział rehabilitacyjny Szpitala w Wysokiem Mazowieckiem. Dzięki zawarciu umowy z NFZ pacjenci będą mieli tam dostęp do usług, których do tej pory nie było.
W regionie otworzono nowy oddział rehabilitacyjny
Fot: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem

W nowym oddziale rehabilitacyjnym w Krzyżewie będzie realizowana kompleksowa rehabilitacja ogólnoustrojowa osób ze schorzeniami i dysfunkcjami narządu ruchu, po przebytych urazach, leczeniu operacyjnym oraz w przypadku zaostrzeń przewlekłych chorób narządu ruchu, a także dla wszystkich pacjentów wymagających rehabilitacji oraz pomocy w powrocie do zdrowia. W trakcie pobytu pacjenci będą korzystali ze specjalistycznych porad lekarskich oraz z szerokiego zakresu zabiegów. Terapię poprowadzą wykwalifikowani fizjoterapeuci.

Oddział rehabilitacji w Krzyżewie ma służyć przede wszystkim mieszkańcom powiatu wysokomazowieckiego, ale również pacjentom z całego województwa podlaskiego - będzie uzupełnieniem kompleksowej opieki nad pacjentem w procesie rekonwalescencji i powrotu do pełnej sprawności.

Remont generalny oraz dostosowanie pomieszczeń budynku w Krzyżewie zostały wykonane w 2015 r. w ramach projektu zrealizowanego przez Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem. Wyposażenie oddziału oraz prace dostosowujące pomieszczenia do wymagań przepisów prawnych w zakresie świadczeń rehabilitacyjnych zostały pokryte ze środków własnych szpitala.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1479 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39