W sercu Białegostoku panuje już świąteczna atmosfera [ZDJĘCIA]

2022.12.03 19:23
Od soboty (3.12) na Rynku Kościuszki trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Ściąga on tłumy białostoczan i mieszkańców regionu. Można tutaj dokonać zakupów rękodzieła i produktów lokalnych, ale także skorzystać z dwóch karuzel, obejrzeć szopkę czy posłuchać świątecznych piosenek.
W sercu Białegostoku panuje już świąteczna atmosfera [ZDJĘCIA]
Fot: Maciej Safaryn

Rynek Kościuszki tętni przedświątecznym gwarem. W powietrzu roznosi się zapach grzańca, gorącej czekolady, serów czy wędlin. Na 29 straganach można znaleźć także produkty z lawendy, wyroby rękodzielnicze, pitne miody, nalewki, kosmetyki i inne artefakty. Centrum miasta mieni się świątecznymi ozdobami.

Ponadto na chętnych czekają dwie karuzele, mniejsza - wenecka (dochód z niej przekazany będzie Fundacji Pomóż Im) oraz bardziej okazała - Santa Claus. Organizatorzy nie zapomnieli o motywie jemioły, zakochani i nie tylko mogą dać sobie świątecznego buziaka pod specjalną konstrukcją, nad którą wisi właśnie jemioła.

W sobotę (3.12) prezydent Białegostoku - Tadeusz Truskolaski dokonał oficjalnego otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego.

- Jak widać bardzo mocno wchodzimy w okres Bożego Narodzenia. Otwieramy dzisiaj Jarmark, jutro odpalamy ozdoby świąteczne z Mikołajem z Laponii. Chcemy, aby Rynek Kościuszki, to serce miasta żył nie tylko latem, ale także w tym nieco trudniejszym pogodowo okresie. W okresie adwentu i Bożego Narodzenia. Zatem wzorem wielu miast polskich i europejskich, Rynek Kościuszki będzie tętnił życiem od dzisiaj do 23 grudnia - powiedział prezydent. - Miasto to nie są mury, to nie są ulice, to są ludzie. A ludzie chcą być razem, szczególnie w Boże Narodzenie. To jest święto, które jednoczy, rodzinne. A my się czujemy jak jedna wielka rodzina. Zapraszamy białostoczan i gości, aby dobrze się tutaj czuli.

Tadeusz Truskolaski podkreślił, że adwent jest radosnym okresem oczekiwania i miasto chce dołożyć małą cegiełkę do tej radości.

Do 23 grudnia na Rynku Kościuszki na młodszych i starszych czeka wiele atrakcji. Niektóre mają być niespodzianką. Zapowiedzi będą pojawiać się stopniowo w mediach społecznościowych Miasta Białystok. Jednak już teraz wiadomo, że 9 grudnia odbędzie się kino plenerowe, występy szkół muzycznych, musicalowych, teatralnych. 17 grudnia wspólnie z kawiarnią White Bear będzie tworzona największa pocztówka do Mikołaja, będzie miała ponad 120 m kw. Odbędzie się także pokaz rzeźby lodowej, ale i pokaz tancerzy ognia. Niewątpliwie nie lada atrakcją będzie pierwszy białostocki Konkurs Piosenki Świątecznej. Do konkursu można zgłaszać się jeszcze do wtorku (6.12). Czytaj więcej: Nie tylko "Jingle bells". Każdy może zaśpiewać na scenie na Rynku Kościuszki.

Z pewnością warto wybrać się w tym czasie do centrum Białegostoku i poczuć magię Świąt.

Szczegóły i godziny otwarcia.

BiałystokOnline.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1493 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39