W starciu z 9-krotnym mistrzem Polski byli bez szans. Zwycięstwa numer 7 wciąż nie ma

2022.03.12 09:07
W meczu zaliczanym do 23. kolejki siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki podejmował we własnej hali PGE Skrę Bełchatów. Utytułowani goście nie mieli problemów, by sięgnąć po pełną zdobycz punktową. Rywale zwyciężyli 3:0.
Fot: Ślepsk Malow Suwałki

W starciu między Ślepskiem a Skrą to przyjezdni byli zdecydowanym faworytem piątkowej (11.03) potyczki i na parkiecie przewaga w umiejętnościach faktycznie okazała się widoczna. W pierwszym secie podopieczni Slobodana Kovaca szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego już do końca partii nie oddali. Skra wygrała więc tę część spotkania 25:17 i choć w kolejnej gospodarze wyglądali zdecydowanie lepiej, to jednak półfinalista tegorocznej edycji Pucharu CEV nie pozwolił, by stan pojedynku został wyrównany. Bełchatowianie zwyciężyli 25:22, a ponieważ i następny set zakończył się po myśli gości (wynik 25:19), Skra wygrała w całym spotkaniu bardzo pewnie, bo 3:0.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został rozgrywający 9-krotnych mistrzów Polski - Grzegorz Łomacz. Z kolei w ekipie Ślepska dwoił się i troił Bartłomiej Bołądź. Atakujący suwalczan zdobył dla swego zespołu aż 22 punkty.

W tej chwili Biało-Niebiescy zajmują w ligowej tabeli przedostatnie miejsce. W następnej kolejce przeciwnikiem Ślepska będzie Resovia. Starcie rozegrane zostanie w Rzeszowie.