W tym samochodzie jechało 16 osób

2013.10.04 00:00
Kolneńscy policjanci zatrzymali do kontroli dostawczego mercedesa, którym zamiast dozwolonych 3 osób jechało ich aż 16. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze ukarali kierowcę samochodu mandatem oraz, w związku ze złym stanem technicznym pojazdu, zatrzymali jego dowód rejestracyjny.
W tym samochodzie jechało 16 osób
Fot: KWP Białystok
W części ładunkowej mercedesa sprintera jechało 13 osób

W czwartek (3.10) po południu kolneńscy policjanci, patrolując miejscowość Borkowo, zatrzymali do kontroli przejeżdżającego tamtędy dostawczego busa. Podejrzenia mundurowych wzbudziło zachowanie jego kierowcy i siedzących obok pasażerów. Gdy funkcjonariusze dokładnie sprawdzili samochód, okazało się, że autem, które przeznaczone jest do przewozu jedynie 3 osób, jechało ich aż 16. Dodatkowych 13 pasażerów podróżowało w części ładunkowej pojazdu, siedząc na przenośnych skrzynkach bez jakiegokolwiek zabezpieczenia.

Policjanci ustalili, że 54-letni kierujący odwoził w ten sposób do domu sezonowych pracowników. Mężczyzna za niedozwolony przewóz osób został ukarany 500-złotowym mandatem. Dodatkowo mundurowi, w związku ze złym stanem technicznym mercedesa, zatrzymali jego dowód rejestracyjny.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1027 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39