W Warszawie doszło do pogromu. Jagiellonia jest coraz bliżej fazy play-off

2023.03.19 12:12
Jagiellonia Białystok pokonała w sobotę (18.03) AZS UW Darkomp Wilanów i umocniła się w czołowej "8" FOGO Futsal Ekstraklasy. Dla podlaskiego zespołu było to 3. wyjazdowe zwycięstwo z rzędu w ostatnim czasie.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Za występującą w FOGO Futsal Ekstraklasie Jagiellonią bardzo udany czas. Przed tygodniem Podlasianie pokonali 8:1 AZS UŚ Katowice, kilka dni temu Żółto-Czerwoni w ćwierćfinale Pucharu Polski wyeliminowali Futsal Świecie (6:2), a w minioną sobotę Jaga nie dała szans w ligowym starciu kolejnemu rywalowi. Tym razem o sile białostoczan przekonał się AZS UW Darkomp Wilanów.

Toczone w Warszawie starcie było pokazem tego, jak powinna wyglądać gra zespołowa. Ekipa z północno-wschodniej części kraju wygrała delegacyjny bój aż 7:1, a każdego gola dla podlaskiej drużyny zdobył inny zawodnik. Strzelecki popis w 17. minucie rozpoczął Helver Tachack, a następnie do siatki gospodarzy trafiali Mateusz Łabieniec, Denys Sandetskyi, Piotr Skiepko, Mateusz Lisowski, Oleksandr Kolesnykov oraz Grzegorz Makal. Jedyną bramkę na konto AZS-u UW Darkomp Wilanów strzelił pod koniec pierwszej połowy Michał Klaus, ale warto też wspomnieć o innych zdobyczach gospodarzy. Warszawski zespół pod koniec spotkania kolekcjonował czerwone kartki. Kartoniki obejrzeli Sylwester Wielgat oraz Michał Rabiej.

Dzięki zgarnięciu 3 punktów Jagiellończycy mają w tej chwili nad 9. w tabeli BSF ABJ Bochnią aż 4 oczka przewagi. W następnej kolejce białostoczanie będą odpoczywać, gdyż czeka ich pauza.

15. Legia Warszawa 21 14 53:87

AZS UW Darkomp Wilanów - Jagiellonia Białystok 1:7 (1:2)
Bramki: Michał Klaus 20 – Helver Tachack 17, Mateusz Łabieniec 20, Denys Sandetskyi 28, Piotr Skiepko 29, Mateusz Lisowski 30, Oleksandr Kolesnykov 37, Grzegorz Makal 39

AZS UW Darkomp Wilanów: Mianowicz, Lifanov, Pikiewicz, Klaus, Lutai, Kieloch, Turkowyd, Och, Opatowski, Offerrt, Rabiej, Wielgar, Wasoznik
Jagiellonia Białystok: Vargas, Moreno, Ulman, Lisowski, Skiepko, Święciński, Citko, Sandetskyi, Makal, Kożuszkiewicz, Łabieniec, Kolesnykov