W Wasilkowie rywalizowano w łucznictwie tarczowym. Kto strzelał najcelniej?

2023.08.22 12:34
W sobotę (19.08), na stadionie miejskim w Wasilkowie, rozegrano V Memoriał Zdzisława Kozłowskiego. Podczas imprezy można było podziwiać zmagania w łuku olimpijskim i łuku bloczkowym.
W Wasilkowie rywalizowano w łucznictwie tarczowym. Kto strzelał najcelniej?
Fot: Podlaski Okręgowy Związek Łuczniczy

Memoriał Zdzisława Kozłowskiego to wydarzenie, które rokrocznie jest okazją do upamiętnienia białostoczanina, wieloletniego działacza sportowego, sędziego klasy państwowej w łucznictwie olimpijskim i prezesa Polskiego Związku Łuczniczego w latach 2012-2016.

Do rywalizacji podczas V odsłony imprezy stanęli zawodnicy z takich klubów jak: UKS Morświn Gdynia, ROKIS Radzyń, UKS Puszcza Supraśl, Stowarzyszenie "Łuczniczy Marymont" oraz UKS Świstrzały Białystok. W kapitalnych warunkach pogodowych przeprowadzono zmagania w łuku olimpijskim i łuku bloczkowym.

W łuku olimpijskim (kat. seniorek) najlepsza okazała się Magdalena Zając, a 2. miejsce zajęła Ewa Sobieraj. Wśród panów triumfował z kolei Piotr Starzycki, 2. był Sławomir Napłoszek, a skład podium uzupełnił Antoni Pusz, z kolei w łuku bloczkowym (kat. open) równych sobie nie miał Jacek Żukowski. Następną lokatę wywalczył Adam Koda, a 3. pozycja przypadła Cezaremu Sobierajowi.

Zawody odbywały się pod patronatem marszałka województwa podlaskiego oraz burmistrza Wasilkowa. Kolejna edycja memoriału planowana jest w przyszłym roku.

Patronem medialnym wydarzenia był BiałystokOnline.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1020 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39