W wyniku zwykłej sprzeczki chciał zabić kolegę. 9 lat więzienia dla Dariusza Ż.

2015.07.09 00:00
Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy wyrok skazujący dla Dariusza Ż. Mężczyzna usłyszał karę 9 lat pozbawienia wolności.
W wyniku zwykłej sprzeczki chciał zabić kolegę. 9 lat więzienia dla Dariusza Ż.
Fot: KWP Białystok

Sprawa dotyczy wydarzeń, jakie rozegrały się na początku maja zeszłego roku w Sokółce. Mariusz B., wspólnie ze swoim kolegą Dariuszem Ż., spożywali alkohol. Nagle drugi z mężczyzn wywołał kłótnię. Mariusz B. nie pozostawał dłużny i również wyzywał kolegę. To właśnie on pierwszy uderzył kompana. Widząc bójkę, właściciel działki kazał im opuścić teren prywatny. Po wyjściu doszło do regularnej bijatyki. W pewnym momencie Dariusz Ż. chwycił kamień i uderzył nim dwa razy kolegę w głowę.

Wszystko zauważyli przypadkowi świadkowie i to oni zaalarmowali służby ratunkowe. Mariusz B. miał liczne obrażenia, m.in.: miał uszkodzoną podstawę czaszki i stłuczony mózg.

Dariusz Ż. został skazany przez sąd pierwszej instancji na karę 9 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna wniósł jednak odwołanie. Sąd Apelacyjny w Białymstoku, po rozpoznaniu sprawy, nie znalazł żadnych okoliczności łagodzących i utrzymał w mocy wyrok sądu niższej instancji. Wyrok jest już prawomocny.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1173 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39