Wakacje - najlepszy czas na remont mieszkania

2011.07.12 00:00
Wakacje to dla jednych czas urlopu, a dla innych pora na odświeżenie mieszkania. Można powiedzieć, że letnie remonty to już tradycja. Nie bez powodu właśnie wtedy, ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych są najkorzystniejsze.
Wakacje - najlepszy czas na remont mieszkania
Fot: sxc.hu

Remont pochłania mnóstwo czasu jeszcze zanim się na dobre rozpocznie. Najpierw trzeba znaleźć sprawdzonych fachowców, przejrzeć katalogi z materiałami, odwiedzić kilka sklepów czy składów budowlanych, a w przypadku poważniejszych prac, załatwić formalności związane z kredytem.

- Przede wszystkim musimy określić, które części domu czy mieszkania wymagają gruntownego remontu, a które tylko odświeżenia. Po wstępnej analizie można przystąpić do oszacowania budżetu, jaki możemy przeznaczyć na lifting kuchni czy sypialni - radzi Krzysztof Soszyński, ekspert popularnego serwisu budowlanego.

Zanim zaczniemy zdzierać stare tapety i burzyć niepotrzebne ściany, musimy zaopatrzyć się w potrzebne materiały. Zakupy warto zacząć od sprawdzenia ofert różnych producentów, np. w branżowych porównywarkach cen, dzięki którym można w łatwy i szybki sposób namierzyć najtańszy sklep.

- W naszych porównywarkach użytkownicy, którzy skorzystają z opcji "Kup najtaniej", są powiadamiani, kiedy wybrane przez nich towary mają najatrakcyjniejszą cenę. Z kolei "Pakiet negocjacyjny" umożliwia indywidualne ustalanie ceny w niektórych sklepach. I to wszystko bez wychodzenia z domu - zaznacza Iwona Szulik z grupy Elneo, operatora 4 branżowych porównywarek cen.

To, że cena produktu, może być inna w każdym sklepie, nie jest zaskoczeniem. Często okazuje się jednak, że w jednym miejscu puszka tej samej farby kosztuje 103 zł, a w drugim 68 zł. Jeżeli powierzchnia, którą będziemy malować jest duża, np. zamiast 309 zł można wydać tylko 204 zł, czyli zaoszczędzić ponad 100 zł.

Jeżeli przeprowadzenie prac zleciliśmy profesjonalistom, fachowa wiedza nie jest nam potrzebna. Jednak gdy decydujemy się na samodzielny remont, warto zadbać o odpowiednią lekturę. W branżowych magazynach i czasopismach można znaleźć porady, które przeprowadzą nas krok po kroku przez każdy etap remontu. Fora internetowe oraz specjalistyczne portale także są źródłem przydatnej wiedzy. Pamiętajmy zawsze o dokładnym przestudiowaniu instrukcji obsługi rozmaitych materiałów. Zadbajmy też by poszczególne prace były przeprowadzone w odpowiedniej kolejności.

- Na początku wykonujemy prace glazurnicze oraz wyburzamy ściany i wiercimy duże otwory. Kolejny etap to poprawki instalacji elektrycznej, dalej cyklinowanie podłóg, malowanie okien i drzwi, malowanie ścian, podłóg. Na samym końcu układamy wykładziny - mówi Jerzy Domagała właściciel jednej z firm remontowo-wykończeniowych.

A z czyją pomocą warto prowadzić remont w Białymstoku?
Sprawdź w katalogu BiałystokOnline:
Dom, mieszkanie, budownictwo

E.S.

1512 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39