Wakacje z lalkami. Spektakle, warsztaty i spacery

2019.07.04 10:25
Białostocka Filia Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie - Wydział Sztuki Lalkarskiej oraz Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy zapraszają na teatralne wakacje.
Wakacje z lalkami. Spektakle, warsztaty i spacery
Fot: Marek Idzikowski
W programie jest spektakl "Gardenia"

Od 16 lipca do 25 sierpnia kamienicę przy ul. Sienkiewicza 14 wypełnią spektakle, warsztaty, słuchowiska, spacery tematyczne. A wszystko to przygotowane przez studentów trzech kierunków: aktorskiego, reżyserii i technologii teatru lalek w ramach dwóch projektów "Letnia Akademia 2019" i "Akademia Latem". Na wszystkie wydarzenia w ramach przeglądu prac studenckich wstęp jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Dwa letnie projekty

"Letnia Akademia 2019" i "Akademia Latem" to programy skierowane do odbiorców w różnym wieku - dzieci, młodzieży, dorosłych. Projekty koncentrują się na sztuce lalkarskiej i teatrze ożywionej formy. To przegląd najciekawszych spektakli studenckich, uzupełniony o działania edukacyjne ułatwiające widzom odkrywanie potencjału i bogactwa teatru lalek oraz własnej kreatywności.

Organizatorami są: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku oraz Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy. Zadania dofinansowane są ze środków z budżetu Miasta Białegostoku oraz odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Teatry odpoczywają, Akademia Teatralna zaprasza

- W czasie wakacji, gdy repertuarowe teatry odpoczywają po pracowitym sezonie, zapraszamy małych i dużych białostoczan oraz turystów coraz liczniej odwiedzających nasze miasto do Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego. Grupy przedszkolne, uczestnicy miejskich półkolonii, rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami - każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Komponowaliśmy repertuar w taki sposób, by z jednej strony odpowiedzieć na potrzeby widza w każdym wieku, z drugiej zaś podzielić się tym, nad czym pracują na co dzień nasi studenci, czyli zaprezentować bogactwo teatru ożywionej formy. Oprócz spektakli proponujemy szereg działań edukacyjnych, będących doskonałą metodą pogłębiania relacji z widzem. Umiejętność budowania bezpośredniego kontaktu z publicznością jest dla nas równie cenna i wierzę, że przyda się przyszłymi adeptom sztuki aktorskiej w ich codziennej późniejszej pracy, po opuszczeniu murów szkoły. Z kolei nasi widzowie, dzięki różnorodnym formom kontaktu z teatrem będę mieli szansę "dotknąć" go w pełni - nie tylko oglądać, ale również projektować, komponować, animować - mówi prorektor Akademii Teatralnej Wiesław Czołpiński.

Joanna Jakacka, studentka - realizatorka spektaklu "Człenio" i towarzyszącym mu warsztatom, dodaje:
- Dla mnie ważny jest przede wszystkim dialog z widzem i to, że człowiek oglądający spektakl, przez chwile może wejść w inny świat, który jest poza codziennymi obowiązkami. W teatrze lalek uwielbiam fakt, że zmusza do poruszenia wyobraźni, której używamy zdecydowanie za mało! Ja sama na każdej próbie odkrywam coś zupełnie niepowtarzalnego, każdego dnia uczę się "chodzić wolniej i widzieć więcej", aby móc przekazać to ludziom.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym akcji.

Program:
Letnia Akademia 2019 - Lipiec,
Akademia Latem - Sierpień

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1287 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39