Wakacyjna Trasa Lewicy w Podlaskiem. Posłowie zapraszają na otwarte pikniki rodzinne

2022.07.21 15:52
Posłowie Lewicy jeżdżą po całej Polsce, aby rozmawiać z mieszkańcami o ich potrzebach i problemach. W weekend odwiedzą 2 miejscowości w naszym województwie.
Wakacyjna Trasa Lewicy w Podlaskiem. Posłowie zapraszają na otwarte pikniki rodzinne
Fot: mat. prasowe

W najbliższą sobotę (23.07) do województwa podlaskiego zawita Wakacyjna Trasa Lewicy "Bezpieczna Rodzina". Otwarte spotkania z posłami i politykami odbędą się w dwóch miejscowościach - Łomży i Suwałkach. Oba będą mieć formę pikników rodzinnych z watą cukrową i innymi atrakcjami.

Polityczki i politycy Lewicy odwiedzili już kilkadziesiąt miejscowości w czterech województwach. Odbyli setki spotkań i tysiące rozmów, w których jak mantra powtarzały się te same tematy: inflacja, drożyzna, spadek jakości życia.

"Przyjeżdżamy żeby rozmawiać bez barierek, bez ochrony, bez obawy o trudne pytania, które wciąż się pojawiają. Ludzie pytają o to: jak żyć? Jak dożyć do ostatniego dnia miesiąca? Jak zapłacić rachunek za prąd i za gaz? Jak poradzić sobie z ratą kredytu? Jak nie denerwować się tym, że cena masła skoczyła o 50%, oleju o 35%, a chleba o 40%? Jak żyć z tymi kłamstwami, którymi szczuje telewizja publiczna i rząd? Jak żyć, kiedy oni mówią, żeby zaciskać zęby, a ludzie nie wiedzą, co powiedzieć dzieciom, bo nie mogą wyjechać na wakacje? Rozmawiamy o tych sprawach i nie boimy się mówić o rozwiązaniach, które leżą na tacy" - przekazują posłowie i posłanki Lewicy.

Partia podkreśla, że złożyła już odpowiednie ustawy, które "wystarczy wziąć, przegłosować i dać szansę ludziom na godne życie". Jest to m.in. pakiet ustaw dotyczących kwestii finansowych - wyższych płac w budżetówce, wyższych płac dla pielęgniarek, dla nauczycieli, dla urzędników.

- Jesteśmy dla ludzi! Wychodzimy do ludzi, by rozmawiać o ich potrzebach i problemach. Chcemy rozmów nie z poziomu biurka, a zwyczajnych. Po to, by wypracować kolejne rozwiązania dla naszej wspólnej, lepszej przyszłości. W sobotę będziemy czekać na mieszkańców Łomży i Suwałk. Do zobaczenia – zaprasza podlaski poseł Paweł Krutul.

Spotkanie w Łomży odbędzie się na Starym Rynku o godz. 14.00. Z kolei piknik w Suwałkach rozpocznie się o godz. 17.30 na placu im. Marii Konopnickiej.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1135 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39