Warsztaty designerskie dla osób 50+

dodane dnia: 2017-03-29 przez: cmg01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2017-04-04
Zapraszamy na Warsztaty designerskie w ramach cyklu "Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi" dla osób 50+ .

Poprowadzi je Karolina Maksimowicz z Przetwórni Meblowej Białystok/PMB, przy wsparciu której uczestnicy będą mogli wykonać torby z filcu technicznego oraz minimalistyczną biżuterią z wykorzystaniem m.in. drewna, metalu, filcu czy skóry.

Chcemy z jednej strony odwołać się do dobrze znanego osobom 50+ doświadczenia „wyczarowywania” czegoś z niczego (samodzielne szycie ubrań i dodatków), z drugiej zaś stworzyć sytuację do kreatywnego myślenia o przedmiotach codziennego użytku. Tegoroczne „Gołębie” będą bowiem poświęcone modzie oraz sztuce użytkowej.

Godz. 16.30.
Wstęp wolny.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: m.godlewska@galeria-arsenal.pl do wyczerpania miejsc. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu należy podać numer telefonu do kontaktu.

„Drewno/metal/filc – surowość materiałów i miękkość formy”. Warsztaty designerskie z tworzenia akcesoriów odzieżowych
Prowadząca: Karolina Maksimowicz – Przetwórnia Meblowa Białystok/PMB

Od prowadzącej:
Na warsztatach poruszymy temat surowych i naturalnych materiałów, jakimi są drewno oraz metale – miedź i mosiądz, w połączeniu z filcem technicznym. Zajmiemy się własnoręcznym wykonaniem toreb z filcu technicznego z elementami drewnianymi oraz biżuterii o minimalistycznej i surowej formie z wykorzystaniem filcu, sznura bawełnianego oraz blachy. Nawiązując do sztuk rzemieślniczych, sami wykończymy drewno oraz „obrobimy” elementy z miedzi i mosiądzu, używając przy tym prostych narzędzi kaletniczych.

Karolina Maksimowicz – projektantka o szerokim spektrum działań związanych ze sztuką użytkową, architekturą wnętrz, scenografią. Twórczyni strony wizualnej białostockiego festiwalu Up To Date – jego aranżacji, scenografii, instalacji przestrzennych oraz kreatorka linii odzieży Pozdro Techno. Kreatorka marki Przetwórnia Meblowa Białystok/PMB - pracowni twórczej, pod której szyldem kryją się działania związane z projektowaniem i tworzeniem wnętrz, przedmiotów użytkowych, głównie mebli, także ich renowacja, oraz warsztaty obejmujące ekostolarkę, recykling, renowację mebli, sztukę użytkową. Na co dzień tnie i szlifuje drewno w zaadaptowanym na warsztat PMB starym chlewku, w Podlaskiej wsi Horodnianka.

Projektuje oraz realizuje różnorodne instalacje przestrzenne związane z wydarzeniami kulturalnymi, realizuje scenografie dla spektakli teatralnych, festiwali muzycznych/ tanecznych, aranżuje przestrzenie interaktywne związane z konkretnymi wydarzeniami kulturalnymi.

Stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku / Młodzi Twórcy, laureatka plebiscytu Gazety Wyborczej „Przystanek Młodzi”
Miejsce imprezy
ul. Mickiewicza 2
15-222 Białystok

1236 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39