Warsztaty dla scenarzystów i pasjonatów sztuki filmowej z Kobasem Laksą

2022.10.07 12:06
W ramach edukacyjnej odsłony akcji Filmowe Podlasie Atakuje! będzie można wziąć udział w warsztatach dla scenarzystów, które poprowadzi Kobas Laksa - reżyser, scenarzysta, montażysta, autor filmów dokumentalnych, fabularnych i teledysków.
Warsztaty dla scenarzystów i pasjonatów sztuki filmowej z Kobasem Laksą
Fot: Materiały prasowe
Kobas Laksa

Białostocki Ośrodek Kultury - DKF "GAG" zachęca do zgłaszania się na warsztaty dla scenarzystów i wszystkich tych, którzy interesują się sztuką filmową.

Zajęcia poprowadzi Kobas Laksa, który jest reżyserem, scenarzystą, montażystą, autorem filmów dokumentalnych, fabularnych i teledysków. Laksa urodził się w Białymstoku, mieszka i pracuje w Warszawie. Ukończył ASP w Poznaniu, a także Mistrzowską Szkołę Wajdy na kursie reżyserskim i scenariuszowym.

Kobas Laksa tworzy krótkie formy filmowe (fabuły, dokumenty, animacje) oraz teledyski. Jest autorem m.in. filmów: "Okno z widokiem na ścianę" (fabuła, 30 min), "Nasze Góry" (dokument, 20 min), "Sztuka Nie-Kochania" (dokument, 45 min) oraz "Pojechałem z mamą na pielgrzymkę" (dokument, 20 min) i "Sceny z użycia" (fabuła, 40 min). Te dwa ostatnie filmy powstały w Białymstoku i były początkiem twórczości filmowej reżysera.

Kobas Laksa znany jest także jako fotograf i twórca monumentalnych fotomontaży. W roku 2008 stworzył cykl fotomontaży "Budynków Życie po życiu" za który pawilon polski na Biennale Architektury w Wenecji otrzymał prestiżową nagrodę "Złotego Lwa".

"Od obrazu do słów. Od słów do obrazu" jest autorskim cyklem wykładów i warsztatów dla początkujących pasjonatów sztuki filmowej i dla osób, którzy planują zdawać do szkół filmowych, ale nie wiedzą od czego zacząć. To także kurs dla osób, które - jako uważni widzowie - chcą lepiej zrozumieć strukturę budowy scenariusza, narracji wizualnej oraz ukryte intencje twórców filmowych.

Warsztaty będą odbywać się od października do grudnia, będą prowadzone raz w miesiącu z możliwością konsultacji pomysłów online po wcześniejszym umówieniu terminu, są one przeznaczone dla osób 16+. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Białostockiego Ośrodka Kultury, w zakładce "Filmowe Podlasie Edukuje". Można zgłaszać się do 12 października. Koszt warsztatów to 150 zł (należy wpłacać w kasie kina Forum, po otrzymaniu maila potwierdzającego udział w warsztatach).

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1178 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39