Warsztaty tańca, śpiewu migowego i muzyczne. Kulturalny projekt dla osób niesłyszących

2020.09.25 10:58
20 osób weźmie udział w projekcie "Rytmy w ciszy", który realizuje Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym "MIG-iem". W jego ramach odbędą się różnorodne warsztaty.
Warsztaty tańca, śpiewu migowego i muzyczne. Kulturalny projekt dla osób niesłyszących
Fot: Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym "MIG-iem"

"Rytmy w ciszy" - taniec, śpiew, muzyka

Projekt "Rytmy w ciszy" to przedsięwzięcie edukacyjno-kulturalne skierowane do 20 osób z niepełnosprawnością słuchu. Zadanie będzie polegało na realizacji cyklu zajęć warsztatowych z zakresu edukacji kulturalnej prowadzonych online za pomocą komunikatorów internetowych, transmisji na żywo przez Internet, Będą to warsztaty tańca, warsztaty muzyczne, warsztaty śpiewu migowego prowadzone w okresie od września do grudnia 2020 r.

Efekty pracy uczestników zostaną przez nich samych zarejestrowane za pomocą telefonów komórkowych, aparatów, kamer itp., a następnie zmontowane, udźwiękowione, opatrzone w napisy i nieodpłatnie udostępnione w Internecie (kanał YouTube itp.) na wolnej licencji Creative Commons.

Aktywny udział w kulturze

Celem projektu jest tworzenie warunków do aktywnego uczestnictwa w kulturze osób z niepełnosprawnością słuchu oraz ich samodzielnego i twórczego działania artystycznego, poszerzenie wiedzy i doświadczenie nowych, niedostępnych dotychczas osobom niesłyszącym, form ekspresji twórczej, jakimi są taniec i muzyka, kształtowanie i ciągłe podnoszenie kompetencji kulturalnych.

Projekt realizowany jest w ramach programu operacyjnego Edukacja Kulturalna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partner to DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych w Białymstoku.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym projektu.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

799 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39