Warsztaty z programowania i nowych technologii dla uczniów. Opłata będzie symboliczna

2024.03.14 17:40
Miasto Białystok od nowego roku szkolnego uruchomi innowacyjne warsztaty z programowania i nowych technologii "TechCraft". Oferta jest skierowana do uczniów w wieku od 13 do 17 lat. Wydarzenie będzie się odbywało w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.
Warsztaty z programowania i nowych technologii dla uczniów. Opłata będzie symboliczna
Fot: UM Białystok

W kolejnym roku szkolnym zostaną zorganizowane innowacyjne warsztaty organizowane przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny we współpracy ze szkołami. Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku 13-17 lat.

Organizowany cykl szkoleniowo-warsztatowy umożliwi uczniom z Białegostoku rozwinąć swoje umiejętności dotyczące nowoczesnych technologii. Osoby biorące udział w spotkaniach nauczą się tworzyć grafiki przy użyciu sztucznej inteligencji. Poznają też podstawy programowania i dowiedzą się jak tworzyć aplikacji mobilnej bez kodowania.

Pomysłodawcy tej inicjatywy zapewniają, że zajęcia pozwolą wzmocnić kreatywność, logiczne myślenie i umiejętności technologiczne wśród uczniów, co jest bardzo istotne we współczesnym, bez wątpienia cyfrowym już świecie.

Cykl "TechCraft" rozpocznie prelekcja "Sztuczna inteligencja w programowaniu: Nowe możliwości dla przyszłych specjalistów". Podczas niej poruszone zostaną następujące zagadnienia: sztuczna inteligencja w codziennej pracy, nowe zawody w erze AI, kreatywne zastosowanie AI). Później zaplanowano trzy moduły warsztatowe: Tworzenie grafik przy wsparciu AI, Tworzenie aplikacji mobilnych z wykorzystaniem narzędzi no-code, CodeCraft – programowanie.

Podczas dwóch zaplanowanych edycji z warsztatów będzie mogło skorzystać minimum 300 osób. Opłata za udział jest symboliczna, będzie wynosiła zaledwie 10 zł.

– Chcemy, by młodzi białostoczanie w ten sposób zdobyli nowe umiejętności technologiczne, które są coraz bardziej pożądane na rynku pracy. Warsztaty posłużą też rozwinięciu kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia – mówi prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. – Pokazujemy też, czym zajmuje się Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

878 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39