Warto odwiedzić Muzeum Podlaskie. Środa dla seniorów i koncert z historią

2017.05.05 13:03
Zainteresowane osoby mogą wziąć w przyszłą środę udział w wydarzeniach proponowanych przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku.
Warto odwiedzić Muzeum Podlaskie. Środa dla seniorów i koncert z historią
Fot: Monika Zysk

W przyszłą środę (10.05) Muzeum Podlaskie w Białymstoku przygotowało dwa wydarzenia.

O godz. 11.00 w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego odbędzie się Środa dla seniorów. Temat to "Józef Piłsudski w twórczości Alfonsa Karnego". Podczas spotkania uczestnicy na nowo poznają historię ostatnio zakupionego portretu marszałka, dodatkowo zaprezentowane zostaną inne przedstawienia tej postaci. Wstęp jest darmowy, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.

Natomiast już o godz. 17.00 w białostockim Ratuszu można będzie wziąć udział w wydarzeniu z cyklu "Koncerty z historią". W inicjatywie tej chodzi o przypomnienie historycznych momentów dawnego Białegostoku. Wystąpi Phoenix Trio w składzie: Eva Schall (skrzypce), Zuzanna Sosnowska (wiolonczela) i Rolando Valdes Pinal (fortepian). Na swoim koncie muzycy mają wiele sukcesów.

Każdy członek tego tria pochodzi z innego kraju. Wskutek konfrontacji tak różnych od siebie temperamentów zachodzi ciągła wzajemna inspiracja, wymiana tradycji oraz doświadczeń i muzycznych idei. Od 2013 r. cała trójka jest stypendystami Stowarzyszenia Live music nowo założonego z inicjatywy sławnego skrzypka Yehudi Menuhina. Zgodnie z jego ideą, młodzi muzycy przyjęci do fundacji występują w miejscach, gdzie ludzie nie są w stanie sami przyjść na koncert, to muzyka przychodzi do nich. Eva, Zuzanna i Rolando koncertują w szpitalach, hospicjach, więzieniach, domach spokojnej starości czy szkołach specjalnych.

Sprawdź: Środa dla seniorów w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, Koncert z historią w Ratuszu

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1134 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39