Wasilków chce wybudować nowe centrum kultury. Ma już koncepcję

2022.12.14 17:42
Obecnie siedziba Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie znajduje się w wynajmowanym budynku. Gmina chce, aby nowy budynek powstał w tzw. starorzeczu.
Wasilków chce wybudować nowe centrum kultury. Ma już koncepcję
Fot: Gmina Wasilków
Koncepcja Wasilkowskiego Centrum Kultury

W ramach obchodów 456. urodzin miasta Wasilkowa, zaprezentowana została koncepcja najnowszej inwestycji gminy. Burmistrz Adrian Łuckiewicz zapowiedział, że Wasilkowskie Centrum Kultury ma szansę powstać na tzw. starorzeczu w centrum miasta.

Obecnie siedziba Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury znajduje się w wynajmowanym budynku przy ul. Żurawiej 13 w Wasilkowie.

- Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem mieszkańców na organizowanie m.in. warsztatów i wydarzeń kulturalnych przestrzeń ta staje się niewystarczająca. By w pełni wykorzystać kulturalny potencjał gminy, powstała koncepcja stworzenia zupełnie nowego obiektu, który zostałby zlokalizowany na terenie obecnie niezagospodarowanym - pomiędzy ul. Kościelną, a ul. Łąkową - informuje wasilkowski magistrat.

Główną ideą przyświecającą podczas procesu projektowania było stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni. Na przykład w głównej sali widowiskowej przewidziano przesuwne siedziska na piętrowej platformie z możliwością złożenia ich pod ścianę, dzięki czemu powstaje płaska płyta podłogowa np. na czas trwania koncertu.

Koncepcja architektoniczna została opracowana przez pracownię Jana Kabaca "Arkon" z Białegostoku.

Póki co nie wiadomo, czy nowy budynek powstanie. Jak zastrzega gmina, opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej umożliwi wnioskowanie o pozyskanie środków finansowych z zewnętrznych źródeł na realizację tego projektu. Jeżeli środki się znajdą, być może wasilkowianie będą mieli centrum kultury z prawdziwego zdarzenia.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

497 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39