Wcześniej wąska i popękana. Teraz została wyremontowana

2022.07.26 17:16
Droga w miejscowości Górskie została przebudowana i oficjalnie oddana do użytku. Kosztowała 1,5 mln zł.
Wcześniej wąska i popękana. Teraz została wyremontowana
Fot: PUW

Była wąska, popękana, kierowcy narzekali na dziury i koleiny - droga z miejscowości Górskie, przez Brzozówkę do Komornik (gmina Bargłów Kościelny) została przebudowana i w poniedziałek (25.07) oficjalnie oddana do użytku.

- Inicjatywa płynie od dołu. To aktywność samorządów wpływa na to, że te inwestycje powstają. Gdyby pan wójt nie składałby tych wniosków, które może nie w całości, ale w pewnych częściach są pozytywnie rozpatrzone, nie byłoby funduszy na te remonty - powiedział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Droga Górskie - Brzozówka - Komorniki łączy trzy drogi powiatowe, dlatego jest tak ważna dla mieszkańców, którzy nie muszą już narzekać na jej stan techniczny. Nowa droga ma nawierzchnię asfaltową, zadbano też o względy bezpieczeństwa - powstało wyniesione przejście dla pieszych, doświetlone z energii odnawialnej. Zbudowano również przystanek autobusowy.

Odcinek ma ponad 2 km i był remontowany w dwóch etapach. Na każdym z nich Gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość inwestycji to ponad 1,5 mln zł, rządowe wsparcie wyniosło ponad 727 tys. zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1056 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39