We care more - wystawa Białystok Up To Date Festival 2011

2011.09.16 00:00
Up2d8 Festival to nie tylko najnowsza muzyka z najwyższej półki, a także sztuka współczesna. Tegorocznej edycji towarzyszy wystawa "We care more". Design, streetart, grafika i rzeźba zajmie dwie hale kompleksu na Węglowej. Swoje prace pokażą białostocznie: Piotr Jaworowski, Wojciech Koronkiewicz, Kuztom Kreationz, Hakabo, Iamgabz, czy Studio KXX.
We care more - wystawa Białystok Up To Date Festival 2011
Fot: materiały organizatora
Jedyne w swoim rodzaju rowery Kuztomz Kreationz

Iamgabz otrzymał dyplom z wyróżnieniem w zakresie grafiki warsztatowej i rysunku na poznańskiej ASP. Po ukończeniu studiów pracował początkowo jako ilustrator a później jako grafik komputerowy w kilku agencjach reklamowych. W 2005 roku przeszedł na freelance. Tworzy rysunki łącząc rysowanie ręczne z obróbką cyfrową na komputerze, a także przy pomocy wektorów, akwareli, akryli i farb olejnych. Jego celem jest zaskakiwanie konceptem pracy.

Jednym z największych artystów, którego prace będzie można obejrzeć podczas festiwalu, jest Piotr Jaworowski. Urodził się w Białymstoku, a obecnie jest dyrektorem artystyczny bazującej w Warszawie agencji Ars Thanea. Posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji obrazu dla firm z grupy Fortune 500 m.in. Nike, Nokia, Discovery Channel, Visa, Ubisoft, Martini czy Playstation. Przez lata, ze świetnym skutkiem,  brał udział w tworzeniu wielu globalnych kampanii. Jego prace to regularne publikacje w gazetach jak idN Magazine oraz w Computer Arts pod pseudonimem 'The Hejz'. Był w członkiem jury w konkursach reklamy w Nowym Jorku, oraz reprezentantem Polski na festiwalu kreatywności Cannes Lions. Piotr otrzymał wiele krajowych i zagranicznych nagród m.in. World Luxury Award, KTR, Kreatura oraz FWA. Zobacz prace na stronie: http://hejz.com/

Oryginalną metaloplatykę zaprezentuje Kanciapa Kuztom Kreationz, czyli Adrian Łucejko i Kamil Stysiak. Tworzą ergonomiczne rowery o niepowtarzalnym wyglądzie i formie, projektowane pod indywidualne upodobania. Projektanci inspirują się zarówno designem motocykli, samochodów, czy wyglądem owadów, jak i realizują własne, futurystyczne wyobrażenia, a poszukiwania najciekawszej formy trwają czasem parę miesięcy. Celem jest stworzenie roweru o niebanalnej formie, zapewniającego jednocześnie maksymalny komfort i przyjemność. Ale jazda!

Bardzo wysoki poziom wystawy gwarantuje obecność prac Jakuba Stępienia aka Hakobo. Należy do 50 najważniejszych obecnie plakacistów na całym świecie (według Johna Fostera, autora książki New Masters of Poster Design: Poster Design for the Next Century). Doskonale czuje się również w identyfikacji wizualnej, działaniach na pograniczu sztuki i dizajnu, w modzie i ogólnie - grafice użytkowej. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w kraju, m.in. z Muzeum Sztuki w Łodzi, CSW Zamek Ujazdowski, Galerią Design - BWA Wrocław.

Nie zabraknie białostockiej reprezentacji street artu i szablonów. Swoje dzieła pokażą: Orzech, inaczej DJ Unitra, rezydent Białostockiego klubu Metro, wieloletni mistrz sztuki barmańskiej, numizmatyk i szabloniarz, a także Wojciech Koronkiewicz. Szablony zaczął już robić w czasach tzw. komuny, gdy napisami na murach walczono z władzą. Mimo upadku systemu robi to do dziś i wychodzi mu to całkiem nieźle.

W ramach wystawy "We care more" będzie można także zobaczyć prace Krzysztofa Dormadzkiego, działającego pod szyldem: StudioKXX i zobaczyć akcję malowania na żywo w wydaniu Soul Confectionery z Łodzi.

Wystawie patronuje Benmar oraz Globart Print.

Zobacz także, jak pani Eugenia podbija internet.

MAG

Polecamy lokal
1556 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39