Weekend w teatrze? Możesz zdobyć bezpłatne zaproszenie [KONKURS]

2018.01.24 08:14
"Cudowna lampa Aladyna" i "Straszna piątka" - zaproszenia na te spektakle w BTL-u rozdajemy w naszych dzisiejszych konkursach.
Weekend w teatrze? Możesz zdobyć bezpłatne zaproszenie [KONKURS]
Fot: Bartek Warzecha
W repertuarze jest spektakl "Straszna piątka"

"Cudowna lampa Aladyna" jak każda klasyczna baśń ma tyle wersji, ilu opowiadaczy. Twórcy z BTL-u sięgnęli po tekst największego polskiego czarodzieja teatru lalek - Jana Wilkowskiego.

Baśń skrzy się dowcipem, obdarowuje szczodrze mądrościami i zaskakuje niezwykłymi zwrotami akcji. A jeśli dodać do tego szczyptę pachnących egzotyką, kolorowych przypraw, o jakie zatroszczyli się artyści z Węgier - otrzymujemy pewny przepis na piękną, niezapomnianą i magiczną baśń.

Drugą propozycją w repertuarze jest "Straszna piątka". Misiaczki, Kaczuszki, Króliczki, Szczeniaczki - to pewnie najmilsze zwierzątka na świecie. Bajek o nich było wiele - bo któż nie lubi opowieści o tak puchatych i uroczych stworzonkach? Lecz co z tymi, których los nie obdarzył takim wdziękiem? Czy nie zasługują na bajkę o sobie? Oczywiście zasługują! "Straszna piątka" to opowieść o zwierzątkach mniej milusińskich. Ropucha, Szczur, Nietoperz czy też Pająk - z pozoru straszne, z pozoru brzydkie, ale czy na pewno? Pozory często mylą, o czym przekonać można się oglądając ten spektakl. To opowieść o przełamywaniu stereotypów i o tym, że każdy z nas jest na swój sposób piękny - musimy tylko to piękno w sobie odnaleźć.

Wygraj bilety na weekendowe spektakle: Konkursy

Repertuar Białostockiego Teatru Lalek

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1252 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39