Weekend za pół ceny. Zniżki w hotelach i muzeach

2019.11.23 08:38
W ten weekend turyści mogą skorzystać z noclegów, oferty kulturalnej czy gastronomicznej w specjalnej cenie. Trwa akcja "Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny".
Weekend za pół ceny. Zniżki w hotelach i muzeach
Fot: pixabay.com

Celem akcji "Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny" jest zachęcenie Polaków do poznawania Polski poza głównym sezonem turystycznym. Jest to wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, która już na stałe zagościła w kalendarzach wielu polskich rodzin.

Inicjatywa promowana jest na dziewięciu rynkach: białoruskim, czeskim, litewskim, niemieckim, norweskim, rosyjskim, słowackim, szwedzkim i ukraińskim. Ofertę dla turystów z zagranicy przygotowała blisko połowa partnerów. W sumie turyści mogą skorzystać z ponad 1000 ofert specjalnych. Dotyczą one zakwaterowania, zwiedzania czy usług gastronomicznych. Do akcji w Podlaskiem włączyły się m.in. Muzeum Mleka w Grajewie, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej, Biebrzański Park Narodowy, Muzeum Ziemi Sokólskiej, Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztof Kluka w Ciechanowcu, Opera i Filharmonia Podlaska oraz hotele, kwatery agroturystyczne i restauracje. Zniżki sięgają 50 procent.

Akcja z roku na rok staje się coraz bardziej popularna, zarówno wśród turystów, jak i partnerów. Pilotażowa odsłona została zorganizowana w 2016 roku i skorzystało z niej 60 tys. osób. Ostatnia edycja (marzec 2019 roku) przyciągnęła aż 182 tys. turystów. Można powiedzieć, że inicjatywa ta na stałe wpisała się w weekendowe plany wielu Polaków.

To siódma odsłona akcji - potrwa do 4 listopada. "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" jest kampanią skierowaną zarówno do branży turystycznej, jak i turystów. Dzięki niej każdy Polak może odkrywać piękno naszego kraju w korzystnych cenach. Dla branży to świetna okazja do promocji swoich ofert, również poza głównym sezonem turystycznym.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1376 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39