Weekendowe spektakle. Rozdajemy zaproszenia [KONKURS]

2017.09.12 11:14
"Straszna piątka", "Palko" i "Miriam" - na te 3 spektakle Białostockiego Teatru Lalek rozdajemy bilety w naszych dzisiejszych konkursach.
Weekendowe spektakle. Rozdajemy zaproszenia [KONKURS]
Fot: Bartek Warzecha
Wśród propozycji jest "Straszna piątka"

Misiaczki, Kaczuszki, Króliczki, Szczeniaczki - to pewnie najmilsze zwierzątka na świecie. Bajek o nich było wiele - bo któż nie lubi opowieści o tak puchatych i uroczych stworzonkach? Lecz co z tymi, których los nie obdarzył takim wdziękiem? Czy nie zasługują na bajkę o sobie? Według twórców z BTL-u zasługują! "Straszna piątka" to opowieść o zwierzątkach mniej milusińskich. Ropucha, Szczur, Nietoperz czy też Pająk - z pozoru straszne, z pozoru brzydkie, ale czy na pewno? Pozory często mylą, o czym przekonacie się oglądając naszą najnowszą Bajkę - opowieść o przełamywaniu stereotypów i o tym, że każdy z nas jest na swój sposób piękny - musimy tylko to piękno w sobie odnaleźć.

"Palko" to z kolei historia chłopca ciekawego świata, który odkrywa go jeżdżąc na ulubionej hulajnodze oraz czytając mnóstwo książek. Jest wesoły, pomocny i... odrobinkę nieporadny, co nie przeszkadza mu jednak w znalezieniu prawdziwej przyjaźni. Spektakl uczy najmłodszych widzów tolerancji i akceptacji.

Natomiast przedstawienie "Miriam" jest zrealizowane w oparciu o tekst Olega Juriewa, który sam autor określił jako farsę ludową. Rzecz dzieje się w domu tytułowej bohaterki leżącym na granicy działań rewolucyjnych. Kobieta i jej dom, który mimo wszystko ma być wolny od zła przychodzącego z zewnątrz, stanowi oś fabuły tej opowieści. Zarówno obraz sceniczny, jak i wystawa mają skłonić do refleksji nad potrzebą pielęgnowania historycznej pamięci osób i miejsc w przestrzeni miasta, które dziś jest naszym domem. "Kobieta - granica - dom" to hasło, które twórcy projektu chcą poddać refleksji publiczności. W spektaklu występują: Katarzyna Siergiej i Ryszard Doliński.

U nas można wygrać bilety na te przedstawienia.

Konkurs: Konkursy

Repertuar BTL-u

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1241 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39