Weekendowe utrudnienia. Będą zamknięte ulice w centrum

2017.06.09 20:00
Ingres nowego arcybiskupa, impreza rodzinna, sztafeta oraz prace związane z budową sieci wodociągowej - wszystko to spowoduje, że kierowców czekają wielogodzinne utrudnienia. Zamkniętych będzie kilka ulic.
Weekendowe utrudnienia. Będą zamknięte ulice w centrum
Fot: pixabay.com

W sobotę (10 czerwca) planowana jest uroczystość święceń biskupich i ingres Arcybiskupa Tadeusza Wojdy (szczegóły: Ingres arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Przed białostocką katedrą będzie telebim i 300 krzeseł). W związku z tym w godz. 9.00-15.00 zostaną zamknięte ulice: Legionowa (na odcinku od ul. Sienkiewicza do placu Branickich), Kościelna, Kilińskiego oraz plac Jana Pawła II.

Tego samego dnia, w godz. 12.00-20.00, wyłączony z ruchu kołowego zostanie parking miejski przed budynkiem nr 52 w pasie drogowym ul. Komisji Edukacji Narodowej. Spowodowane to będzie organizowaną imprezą pod nazwą "ABC WŚRÓD NAS" (szczegóły: Na tej rodzinnej imprezie atrakcji nie zabraknie).

Utrudnień, także wielogodzinnych, możemy spodziewać się również w niedzielę (11 czerwca), kiedy to zaplanowana jest sztafeta Electrum Ekiden (szczegóły: Electrum Ekiden. Białostoczanie pobiegną, by pomóc dzieciom). Zatem w godz. 8.00-16.00 zostaną zamknięte dla ruchu drogowego ulice: Wołodyjowskiego (całkowite zamknięcie na odcinku od ul. Żelaznej do Zwierzynieckiej), Zwierzyniecka (zamknięcie prawego pasa jezdni na odcinku od ul. 11 Listopada do Wesołej; dla jadących w kierunku ul. Kopernika) oraz 11 Listopada (całkowite zamknięcie na odcinku od placu Katyńskiego do ul. Zwierzynieckiej). Na czas biegu w godz. 8.00-16.00 mogą wystąpić także utrudnienia na ul. Św. Pio polegające na wyłączeniu z ruchu prawego pasa jezdni dla jadących w kierunku ul. Zwierzynieckiej.

Kierowcy muszą jeszcze liczyć się z niedogodnościami po weekendzie. Od 12 czerwca od godz. 6.30 aż do 1 sierpnia do godz. 19.00 wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Skorupskiej (na odcinku od ul. Chrobrego do Piasta), polegające na zawężeniu jezdni, zajęciu chodnika oraz braku możliwości parkowania na chodnikach, poboczu i przyległych parkingach w rejonie prowadzenia robót. Prace związane z budową sieci wodociągowej w ramach inwestycji pn: "Budowa ulic Dalekiej i Skorupskiej w Białymstoku wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej" prowadzone będą etapowo i rozpoczną się od ul. Chrobrego i postępować będą w kierunku ul. Piasta.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1565 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39