Weekendowy przegląd wydarzeń. Co się będzie działo w Białymstoku?

2024.01.26 07:48
Obecny weekend (26-28 stycznia) w Białymstoku i regionie zapowiada się naprawdę obiecująco! W harmonogramie imprez znajdują się wydarzenia, które z pewnością zaspokoją różne gusta i zainteresowania. Na koniec weekendu warto się wybrać do serca miasta, gdzie odbędzie się 32. Finał WOŚP w Białymstoku.
Weekendowy przegląd wydarzeń. Co się będzie działo w Białymstoku?
Fot: Materiały organizatorów

PIĄTEK, 26 stycznia

Musical Jam Live X: "Celebration"

W Nie Teatrze odbędzie się kolejna edycja Musical Jam Live, czyli Musical Jam Live X: "Celebration". Tym razem w towarzystwie pianistki Kariny Komendery na scenie staną razem Ewa Kłosowicz i długo wyczekiwany ponownie w Białymstoku Marcin Franc. Będzie można usłyszeć utwory takie jak "Catch Me If You Can", "Kopernik", "Next to Normal", "Notre Dame de Paris", "tik, tik…BUM!" i wiele innych.

Więcej informacji: To już jubileusz! Na scenie Anita z "West Side Story" i Mikołaj z "Kolej na miłość"


Zabawy Choinkowe dla dzieci

W Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku odbędą się Zabawy Choinkowe dla dzieci. W programie bal karnawałowy, tańce animacyjne, gry i zabawy oraz wizyta Świętego Mikołaja z prezentami! Zaproszone są dzieci w wieku 7-11 lat.

Więcej informacji: Zabawy Choinkowe dla dzieci


Otwarcie Unicorn Burger

Przy ul. Malmeda 11 w Białymstoku odbędzie się otwarcie nowego lokalu w naszym mieście, czyli Unicorn Burger. Miejsce oferuje podróż do krainy fantazji, ponieważ inspiracją dla miejsca jest kolorowy świat rodem z bajek.

Więcej informacji: W Białymstoku otwiera się nowy lokal! To połączenie gastronomii z bajkowym światem


SOBOTA, 27 stycznia

Show przy fortepianie: Adam Snopek

W Nie Teatrze wystąpi Adam Snopek, który zaprezentuje show przy fortepianie "Od Bacha do AC/DC czyli o muzyce na wesoło". Adam Snopek to charyzmatyczny pianista i showman, który łączy na scenie humor i muzykę. Uczestnicy show w Nie Teatrze będą mogli nie tylko usłyszeć różnorodną muzykę, ale także wziąć udział w muzycznych quizach i posłuchać ciekawostki z życia największych artystów.

Więcej informacji: Podróż przez największe muzyczne przeboje w humorystyczny sposób. To już niebawem


Wernisaż wystawy "Quantum. Plany równoległe"

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się wernisaż wystawy "Quantum. Plany równoległe". Na ekspozycję składa się barwne, energetycznie transformujące, abstrakcyjne malarstwo Kingi Kolouszek z Luksemburga. Wernisaż będzie połączony z recitalem w wykonaniu zespołu Amici Duo.

Więcej informacji: Wystawa "Quantum. Plany równoległe"


MET LIVE IN HD: Georges Bizet, Carmen

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się MET LIVE IN HD: Georges Bizet, Carmen. Uznana angielska reżyserka Carrie Cracknell przenosi klasyczną opowieść o namiętności do współczesnych realiów i tym samym nadaje nowy wymiar tej śmiertelnej historii. W obsadzie znajdują się: Daniele Rustioni (dyrygent), Angel Blue (Micaëla), Aigul Akhmetshina (Carmen), Piotr Beczała (Don José) i Kyle Ketelsen (Escamillo).

Więcej informacji: MET LIVE IN HD: Georges Bizet, Carmen


Pokaz przedpremierowy: "Bracia ze stali"

W Kinie Forum odbędzie się pokaz przedpremierowy filmu "Bracia ze stali". Produkcja przedstawia surowy świat rodziny Von Erich, skoncentrowaną wokół teksańskiego ojca, który pragnie, aby jego synowie osiągnęli sukces w wrestlingu. Film ukazuje kulisy popularnych widowisk wrestlerskich lat 80. w Ameryce, ukrywając brutalne treningi, złamane charaktery i zranione braterskie relacje za fasadą triumfów na ringu.

Więcej informacji: Pokaz przedpremierowy: "Bracia ze stali"


NIEDZIELA, 28 stycznia

32. Finał WOŚP w Białymstoku

Na Rynku Kościuszki w Białymstoku odbędą się koncerty w ramach 32. Finału WOŚP w Białymstoku. Na scenie wystąpią gwiazdy z całej Polski, w tym nasze lokalne. Zaplanowane są występy aż 8 artystów, w tym występ gwiazdy wieczoru - zespołu Łzy. W planie również m.in. licytacje, morsowanie, krwiobusy, stoiska partnerskie, pokazy, Światełko do Nieba i inne atrakcje.

Więcej informacji: 32. Finał WOŚP w Białymstoku


Spektakl "Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie"

W Nie Teatrze będzie prezentowany spektakl "Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie". Sztuka jest ciepłą i liryczną lecz niepozbawioną humoru opowieścią o kobiecie, która realizując marzenia wpisała się na zawsze w karty historii ludzkości. W rolę Marii Skłodowskiej-Curie wciela się aktorka Ewa Wencel.

Więcej informacji: To jedna z najwybitniejszych postaci w świecie nauki. Jej losy pokaże spektakl


Pokaz przedpremierowy: "Obsesja"

W Kinie Forum odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu "Obsesja". Produkcja ukazuje historię aktorki Elizabeth, która chce poznać wszystkie sekrety życia i małżeństwa Gracie. Zawodowa fascynacja przeradza się jednak w intrygującą grę pozorów, w której każdy strzeże swoich tajemnic i własnej wersji prawdy. W rolach głównych występują Natalie Portman i Julianne Moore.

Więcej informacji: Pokaz przedpremierowy: "Obsesja"


Weekend z Picassem

W głównej siedzibie Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, czyli w Ratuszu w Białymstoku odbędzie się "Weekend z Picassem". Kuratorki ekspozycji Anna Topolewicz i Monika Stalończyk, przez cztery dni począwszy od niedzieli (28 stycznia), oprowadzą aż cztery grupy. Celem wydarzenia będzie zwiedzenie ekspozycji "Wojna i Pokój" oraz "Los Toros".

Więcej informacji: Weekend z Picassem

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1255 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39