Węglowa 8/10

dodane dnia: 2013-10-17 przez: cmg01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Węglowa 8/10
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2013-10-26
Niespełna miesiąc po festiwalu Original Source Up To Date, na Węglowej 8/10 zagości iście wybuchowa mieszanka muzyczno - kulturalna, która wstrząśnie mieszańcami Białegostoku i dostarczy im porządnej dawki rozrywki na poziomie. Każdy znajdzie coś odpowiadającego jego gustom, iż w bardzo zróżnicowanych odsłonach, potencjał magazynu nr 10 przy ulicy Węglowej oraz przyległy teren Transgranicznego Centrum Kultury Węglowa zostanie raz jeszcze wykorzystany do granic możliwości i nasyci nawet najbardziej wybredny gust. To impreza, na której fani różnych gatunków muzycznych będą mogli zgromadzić się pod jednym dachem by wypełnić życiem i duchem parkiety aż 3 scen: Rock'n'Roll, Hip - hop oraz Techno.

LINE - UP:

Scena Rock’n’Roll

HAPPYSAD to zespół działający od 2001 i niezmiennie popularny na polskim rynku muzycznym. Mają na koncie takie albumy jak "Wszystko Jedno" wraz ze swoim singlem "Zanim pójdę", który utrzymywał się na Liście Przebojów Programu Trzeciego przez 33 tygodnie; Album "Podróże z i pod prąd" plasujący się jako jeden z najlepszych polskich albumów 2005 roku oraz kilka innych, równie popularnych albumów. W Białymstoku zdecydowanie nie pierwszy oraz nie ostatni raz.

INDIOS BRAVOS to założona w 1997 roku grupa grająca specyficzną mieszankę rocka, reggae oraz bluesa. Wydana w 2004 roku pływa "Mental Revolution" zapewniła grupie stałą i pewną pozycję na polskiej scenie reggae. Po swoim występie na Przystanku Woodstok w 2007 roku, zespół otrzymał "złotego bączka". Zespół wydał jeszcze dwa albumy oraz 18 pazdziernika swoją premierę będzie miał album zatytułowany "JATATA". Serdecznie zapraszamy na koncert, na którym nie zabraknie klasyków zespołu, jak i utwórów z nowej płyty.

Scena Hip - hop

SOKÓŁ I MARYSIA STAROSTA to duet składający się z Marysi Starosty, polskiej piosenkarki i kompozytorki, autorki albumu "Maryland" oraz Wojciecha Sosnowskiego znanego szerzej jako "Sokół". Duet w 2011 roku wydał swoją debiutancką płytę "Czysta brudna prawda", która dorła na 4 miejsce listy OLiS. Natomiast 19 września tego roku, odbyła się oficjalna premiera utworu "Prosto w kosmos" z gościnnym udziałem Dioxa, Jurasa i VNMa.

TEN TYP MES to polski raper, producent muzyczny oraz DJ, który swoją działalność artystyczną rozpoczął od występów w zespole Flexxip. Od 2001 roku występuje z grupą 2cztery7, której jest również współzałożycielem. Jest autorem czterech studyjnych albumów. Ten Typ Mes w swojej twórczości nawiązuje do nurtu storytellingu. Przez lata swojej działaności współpracował z takimi artystami jak: Pezet, Pyskaty, Numer Raz, WhiteHouse, Fu, Szybki Szmal, Nowator, Wdowa oraz Onar. Według magazynu "Machina" został okrzyniętem 7 najlepszym polskim raperem roku 2011.

FUNKY FLOW to grupa, której koncerty to przede wszystkim potężna dawka energii, groove`u i scenicznych umiejętności. Oryginalne podejście do tematów utworów jak i nie schematyczne rozwiązania muzyczne tworzą mieszankę wybuchową.

Scena Techno After - Party

MILTON BRADLEY to rodowity Berlińczyk, który zadebiutował w Polsce na pierwszej edycji naszego festiwalu Original Source Up To Date. Od czasu 2010 roku, kariera Miltona galopuje w bardzo szybkim tempie. Kolejne produkcje na własnej wytwórni Do Not Resist The Beat, kolarboracja z Henningiem Bearem, jako K209, wydawnictwa dla prestiżowych Prologue, Ann Aimee i wspaniałe mixy dla uznanych portali internetowych stawiają go w czołówce ambitnego niemieckiego techno. 2012 rok dla Miltona kolejnym był rokiem sukcesu z racji produkcji pod aliasem Acid Rain, które wyprzedały się na pniu i przyniosły duży rozgłos temu skromnemu artyście.

HENNING BAER to muzyk, DJ, działacz z misją, który powoli, ale konsekwentnie buduje swoją reputację. Rozpoczynając organizację cyklu wydarzeń pod szyldem Grounded Theory Berlin z udziałem takich gwiazd gatunku jak Marcel Dettmann, Ben Klock, Redshape czy Function urozmaicał scenę surowych brzmień techno z najwyższej półki. Wydawnictwa sygnowane imieniem i nazwiskiem, a także pseudonimem K209 (na własnej wytwórni, ale także na np. Sonic Groove) zdobywają co raz liczniejszą rzeszę fanów będącym świadkiem narodzin człowieka instytucji w świecie techno.

Ponadto uczestników imprezy czeka:
- wystawa archiwalnych plakatów z wydarzeń muzycznych w Białymstoku,
- warsztaty bębniarskie prowadzone przez znaną w Białymstoku formację Rada Puchaczy
- warsztaty z podstaw produkcji muzycznej w Kaputt Studio dla początkujących (ilość uczestników ograniczona. Zapisy i informacje: kaputtstudio@gmail.com)

TIME TABLE:

Scena Rock’n’Roll (start 18:00)
- godz. 18.00 - support 1
- godz. 19.00 - Indios Bravos
- godz. 21.00 - Happysad
- godz. 23.00 - support 2
(supporty wyłonione w konkursie audycji Rokowirówka w Radiu Białystok)

Scena Hip - hop (start 20:30)
- godz. 21.30 - Funky Flow
- godz. 22.30 - Ten Typ Mes
- godz. 23.30 - Sokół i Marysia Starosta

Scena Techno After - Party (start 23:00)
- godz. 23.00 - hE
- godz. 24.00 - Milton Bradley
- godz. 01.30 - Henning Baer
- godz. 03.00 - Dtekk & Adz

Niestety wszystkie bilety na imprezę zostały wyprzedane. Jedyne bilety będzie można zakupić z ograniczonej puli bezpośrednio tylko przed koncertami hip - hopowymi oraz techno after - party w cenie 20zł. Bilety przed koncertami rockowymi nie są przewidziane.

Organizator
Pogotowie Kulturalno Społeczne

Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline
Miejsce imprezy
Białystok, ul. Węglowa 8/10

813 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39