Wertep 2010. Objazdowy festiwal teatralny

2010.08.03 00:00
W dniach 4 - 8 sierpnia w Kleszczelach, Białowieży, Hajnówce, Narewce i Czeremsze, 13 międzynarodowych grup teatralnych wystawi ponad 50 spektakli podczas drugiej edycji Festiwalu Teatralnego Wertep.
Wertep 2010. Objazdowy festiwal teatralny
Fot: materiały organizatora
Widowisko plenereowe "Hiob" Lwowskiego Teatru Woskresinnia odbędzie się 8 sierpnia w Hajnówce

- Celem naszym jest dotarcie do miejsc, gdzie teatr w ogóle nie bywa. Nasze ubiegłoroczne doświadczenie pokazuje, że jest tam bardzo wyczekiwany, niezwykle autentycznie odbierany i niebanalnie interpretowany - powiedziała Urszula Dąbrowska, organizatorka Wertepu ze Stowarzyszenia Kulturalnego "Pocztówka".

Pierwsza edycja Festiwalu okazała się sukcesem. Spektakle obejrzało około dwa tysiące widzów z małych miejscowości na wschodnim pograniczu. W porównaniu z ubiegłym rokiem, Festiwal potrwa dwa dni dłużej, a przedstawienia odbędą się także Narewce i Czeremsze. Codziennie granych będzie około 10 spektakli. Będą to widowiska nawiązujące do różnych nurtów teatralnych - od bajek dla dzieci, przez spektakle plenerowe, na salowych przedstawieniach i koncertach kończąc. Wystąpią grupy z Ukrainy, Danii, Białorusi i Polski.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Kulturalne "Pocztówka" z Policznej. Tworzy je grupa niezależnych twórców związanych głównie z teatrem, ale także z fotografią i muzyką.

Szczegółowy program: Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep 2010

Na wszystkie spektakle wstęp wolny.

MAG

Polecamy
El Decor Kwiaciarnia
El Decor Kwiaciarniaul. Świętojańska 15 (Centrum Alfa)
15-277 Białystok
eldecoribeata.pl/

Więcej informacji
760 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39