Wertep na podlaskich bezdrożach. Trwa festiwal teatralny

2019.07.29 09:26
Już po raz 11. Wertep zawitał na podlaskie bezdroża. Przed nami jeszcze drugi weekend imprezy.
Wertep na podlaskich bezdrożach. Trwa festiwal teatralny
Fot: Maciej Zakrzewski

Podróż przez Podlasie

W miniony piątek Wertep bawił publiczność w Starym Dworze nad Zalewem Siemianówka (gmina Narewka), a w sobotę (27.07) zawitał do Narwi. W niedzielę (28.07) artyści Wertepu cieszyli publiczność w Bielsku Podlaskim.

Po Bielsku Podlaskim Wertep będzie kontynuował swoją przygodę i w następny weekend. W piątek (2.08) międzynarodowe trupy ulokują się nad Zalewem Bachmaty w Dubiczach Cerkiewnych, by w sobotę (3.08) przenieść się do Parku Miejskiego w Kleszczelach, a w niedzielę (4.08) zakończyć pokazy w Hajnowskim Domu Kultury.

"Magiczne spotkanie"

Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Wertep" to prestiżowy festiwal teatralny, który niezwykłość zawdzięcza artystom i widzom, a magiczność - genius loci położenia w Puszczy Białowieskiej.

To "magiczne spotkanie" - jak mówią artyści, to "magia miejsca, czasu i teatru" – jak mówią widzowie.

Przez dwa letnie weekendy wybrane miejscowości Euroregionu Puszcza Białowieska zamieniają się w arenę najwyższych przeżyć artystycznych, prawdziwych teatralnych wzruszeń. Jest miks konwencji - od potężnych widowisk plenerowych, przez spektakle salowe, taneczne i physical theatre, klaunady jak z komedii dell'arte, cyrkowe akrobacje, monodramy, małe formy pantomimiczne, happeningi, koncerty.

W tym roku udział w wydarzeniu biorą artyści m.in. Włoch, Hiszpanii, Argentyny, Rosji i oczywiście z Polski. Przedstawienia odbywają się od wczesnych godzin popołudniowych – wtedy na warsztaty i przedstawienia zapraszane są głównie dzieci, aż do późnych godzin wieczornych.

Portal BiałystoOnline patronuje imprezie.

Program: XI Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

968 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39